Daļa iedzīvotāju būtu gatava pārcelties uz laukiem, ja tas mazinātu alerģijas izpausmes, Mixnews.lv

Daļa iedzīvotāju būtu gatava pārcelties uz laukiem, ja tas mazinātu alerģijas izpausmes

фото

Woman | 2015. gada 5. maijā plkst. 19:53

Katrs trešais jeb 31% Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi pārcelties uz dzīvi laukos, ja tas mazinātu viņu vai viņu ģimenes locekļu alerģiskās izpausmes, liecina "Neutral akadēmijas" un tirgus un sociālo pētījumu kompānijas "GFK CR Baltic" veiktā aptauja.

Kā atzīst "Neutral akadēmijas" alergologi, piesārņotā pilsētas vide ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēkiem dzīves laikā var attīstīties alerģija. Turklāt ārstu pieredze rāda, ka alerģija vairāk ir pilsētnieku slimība, kas lauku iedzīvotājiem ir mazāk novērojama, jo viņi dzīvo ekoloģiski tīrākā vidē.

Attīstītajās valstīs alerģiskas izpausmes novērojamas jau aptuveni 40% iedzīvotāju, un alergologi prognozē, ka šis īpatsvars tuvākajos gados tikai pieaugs. Speciālisti mudina negaidīt alerģisku simptomu parādīšanos, bet savlaicīgi pievērst uzmanību saviem ieradumiem.

Piemēram, rūpīgāk izvēlēties pārtiku, kā arī mazgāšanas un higiēnas līdzekļus, dodot priekšroku nealerģiskiem produktiem, ko iesaka profesionālās ārstu organizācijas.

Aptaujas dati liecina, ka visvairāk pārcelties uz laukiem būtu gatavi iedzīvotāji, kas ir vecāki par 50 gadiem, - šādi atbildējuši 40% aptaujāto šajā vecuma grupā. Savukārt vismazāk gatavi būtu gados jauni cilvēki vecumā līdz 29 gadiem - 28%. Tāpat vairāk no pilsētas dzīves būtu gatavi atteikties tieši vīrieši, ne sievietes - attiecīgi 34% un 29%.

Aptaujas rezultāti rāda, ka ir sabiedrības daļa, kas jau šobrīd piedomā par saviem paradumiem, piemēram, katrs piektais apgalvo, ka izvēlas mazgāšanas un higiēnas līdzekļus, kas neizraisa alerģiju, kā arī gandrīz tikpat daudz aptaujāto seko līdzi pārtikas produktu sastāvam. Katrs piektais atzīst, ka būtu gatavs atteikties no automašīnas izmantošanas ikdienā.

Komentāri