Novērtē Latvijas zinātnieču sasniegumus (FOTO), Mixnews.lv

Novērtē Latvijas zinātnieču sasniegumus (FOTO)

фото

Woman | 2015. gada 18. maijā plkst. 16:05

Šogad "L'Oréal" Latvijas stipendiju "Sievietēm zinātnē" saņēmušas zinātnieces, kuras meklē atbildes uz dzīvības zinātnēs un materiālzinātnēs būtiskiem jautājumiem - kā efektīvāk cīnīties pret ļaundabīgajiem audzējiem un kā padarīt atjaunojamās enerģijas avotus plašāk pieejamus.

Kā informēja UNESCO Latvijas Nacionālajā komisijā, stipendijas 6000 eiro vērtībā piešķirtas Latvijas Organiskās sintēzes institūta Membrānaktīvo savienojumu un beta-diketonu laboratorijas pētniecei Laurai Beķerei, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vēža šūnu bioloģijas laboratorijas zinātniskajai asistentei Andai Hūnai un Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centra pētniecei Irēnai Mihailovai.

фото

фото

фото

фото

фото

фото

фото

Latvijā stipendiju programma "Sievietēm zinātnē" izveidota 2004.gadā, un šogad konkursam tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits - žūrija akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā trīs stipendiātes izvēlējās starp 50 pretendentēm.

Beķerei stipendija piešķirta tādu luminiscentu savienojumu sintezēšanai un izpētei, kuri būtu izmantojami gan ļaundabīgo audzēju diagnostikā, gan ārstēšanā, lai precīzāk pieskaņotu pretvēža terapiju katram pacientam un padarītu to organismam vieglāk panesamu.

Hūna "L'Oréal" stipendiju "Sievietēm zinātnē" saņems, lai padziļināti pētītu atkritumu šķirošanas un pārstrādes regulāciju šūnās un meklētu veidus, kā ietekmēt šos procesus un neļaut ļaundabīgajiem audzējiem pēc ārstēšanas atkal atjaunoties.

Savukārt Mihailova cenšas pilnveidot saules elementos izmantojamu cinka oksīda nanostruktūru iegūšanas metodes, vienkāršot tās, lai samazinātu izmaksas un palielinātu to pieejamību.

фото

No 25.maija tirdzniecības centrā "Galerija Centrs", Rīgā, būs apskatāma ceļojošā izstāde "Sievietēm zinātnē", kurā apskatāmi četru Latvijas sieviešu-fotogrāfu - Ivetas Vaivodes, Lindas Brīnumas, Aigas Rēdmanes un Tatjanas Vlasovas - veidoti zinātnieču fotoportreti.

Komentāri