Pētījums: Latvijas iedzīvotāji grib zināt detalizētu informāciju par kafejnīcu ēdieniem, Mixnews.lv

Pētījums: Latvijas iedzīvotāji grib zināt detalizētu informāciju par kafejnīcu ēdieniem

фото

Woman | 2015. gada 20. maijā plkst. 15:13

Lai gan trīs ceturtdaļas iedzīvotāju savas zināšanas par pārtikas piedevām vērtē kā viduvējas vai sliktas, 80% vēlas, lai sabiedriskie ēdinātāji jeb kafejnīcas un restorāni pilnīgāk norādītu informāciju par ēdienu sastāvu, kā arī pievienotajām pārtikas piedevām un izejvielu izcelsmi, liecina Zemkopības ministrijas un AS "Lido" pasūtītā pētījuma rezultāti.

Kā informēja pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš, lai gan esot vērojama pozitīva iezīme, ka 67% cilvēku cenšas izvēlēties produktus bez nevēlamām piedevām, tomēr 26% respondentu, tostarp daudzi jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, norāda, ka izvēlas produktus pēc garšas un cenas, nevis pēc sastāva.

"Tie ir rādītāji, kurus sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem nevajadzētu atstāt bez ievērības," atzina Kaktiņš.

Pētījums arī atklāj, ka cilvēkiem, ēdot ārpus mājām, vislielākais satraukums ir par mākslīgu pārtikas piedevu pievienošanu (47%), zemas kvalitātes taukvielu izmantošanu (47%), ēdiena svaigumu (40%) un koncentrātu izmantošanu svaigu produktu vietā (30%). Visnegatīvāko ietekmi uz veselību iedzīvotāji saskata garšas pastiprinātājos (60%) un konservantos (50%).

Savukārt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, šodien Vecrīgā atklājot "Lido" īpašo instalāciju par pārtikas piedevām, norādīja, ka Eiropas Savienībā arvien vairāk tiek aktualizēts jautājums par pārtikas produktu marķēšanu, līdz ar to arī Latvijā būtiska ir ministrijas un uzņēmēju sadarbība šajā jautājumā.

"Tikpat nozīmīga kā ministrijas pārziņā esošā pārtikas produktu sastāva marķēšana ir arī pārtikas sastāva uzrādīšana sabiedriskajā ēdināšanā, kam jānotiek saskaņā ar ES normatīviem. Lai šīs prasības īstenotu ikdienā, ļoti svarīgi sadarboties ar uzņēmējiem. Tikai tā varam izveidot zinošāku un veselīgāku sabiedrību," sacīja Dūklavs.

Tikmēr "Lido" padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons atzina, ka ēdinātājiem dažkārt nav izdevīgi gatavot no svaigiem produktiem, neizmantot mākslīgās pārtikas piedevas un garšas pastiprinātājus, tomēr patērētājiem ir tiesības zināt ēdiena sastāvu.

"Uzskatām par atbildību izglītot sabiedrību, likt aizdomāties, nodrošināt vērtīgus padomus un informāciju, lai ikvienam būtu iespēja veikt pārdomātu izvēli. Vēlamies mudināt arī kolēģus citās sabiedriskās ēdināšanas vietās rīkoties līdzīgi," sacīja Ķirsons.

"Šis ir tikai sākums turpmākajām aktivitātēm, jo aicināsim līdzīgi domājošus sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus kopīgiem spēkiem radīt un parakstīt nozares ētikas kodeksu, kas apliecinās apņemšanos būt atklātiem par ēdienu kvalitāti, sastāvu un izcelsmi," norādīja "Lido" valdes priekšsēdētāja Rita Auziņa.

Zemkopības ministrijas un "Lido" kopīgi veidotā instalācija "Ēdiens bez noslēpuma" netālu no Brīvības pieminekļa ir veidota, lai atraktīvā un provokatīvā veidā pievērstu cilvēku uzmanību pārtikas piedevām. Savukārt līdzņemšanai sagatavots "Lido" uztura speciālistes padomu materiāls ar jautājumiem, kuriem vienmēr pievērst uzmanību, apmeklējot sabiedriskās ēdināšanas iestādes. Katru dienu pie instalācijas no plkst.12 līdz 15 strādās viesmīļi, kuri informēs par pētījumu un sniegs ieteikumus turpmākiem sabiedriskās ēdināšanas vietu apmeklējumiem.

Komentāri