Pētījums: Latvijas iedzīvotāji tievē veselības un jaunas mīlestības dēļ, Mixnews.lv

Pētījums: Latvijas iedzīvotāji tievē veselības un jaunas mīlestības dēļ

фото

Woman | 2015. gada 28. maijā plkst. 16:20

Vairāk nekā trešdaļai jeb 36% Latvijas iedzīvotāju būtiskākais iemesls svara samazināšanai ir veselības problēmas, liecina kompānijas "Herbalife" Baltijas valstīs veiktā pētījuma rezultāti.

Aptaujas datu analīze arī liecina, ka 44% Latvijas iedzīvotāju iemesls samazināt svaru ir pašsajūta, bet 10% - jauna mīlestība.

Kopumā Baltijas valstīs 49% iedzīvotāju svarīgākais iemesls svara samazināšanai ir veselības problēmas.

Iemesli, kurus Latvijas iedzīvotāji uzskata par būtiskākajiem aptaukošanās cēloņiem, ir ātro uzkodu, pusfabrikātu un saldināto dzērienu lietošana uzturā (45%), sēdošs dzīvesveids (36%) un tā dēvētā emocionālā ēšana (7%) jeb "problēmu risināšana ar ēdienu" (stresa apstākļos ēd vairāk).

Aptaujas laikā "Herbalife" respondentiem arī jautāja, kas, viņuprāt, sniedz labākos rezultātus svara samazināšanā. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzrādīja labas zināšanas, proti, 75% respondentu norādīja, ka tas ir sabalansēts uzturs, 69% - regulāras sporta aktivitātes, un 51% - ierobežota ātro uzkodu, pusfabrikātu un saldināto dzērienu lietošana uzturā.

Piektdaļa jeb 21% Latvijas iedzīvotāju tāpat kā 23% Igaunijas iedzīvotāju un 21% Lietuvas iedzīvotāju atbildēja, ka labākos rezultātus svara zaudēšanā sniedz neēšana pēc plkst.18.

Komentāri