Aptauja: Visvairāk vecāku vēlas, lai bērns kļūst par ārstu, Mixnews.lv

Aptauja: Visvairāk vecāku vēlas, lai bērns kļūst par ārstu

фото

Woman | 2015. gada 28. maijā plkst. 18:16

Tāpat kā pirms diviem gadiem, arī šogad visvairāk vecāku vēlas, lai bērns apgūtu ārsta profesiju, liecina "SEB dzīvības apdrošināšanas" veiktās aptaujas rezultāti.

No izvaicātajiem visvairāk jeb vairāk nekā 40% aptaujāto vecāku norādījuši, ka vēlētos nākotnē redzēt strādājam savu bērnu ārsta profesijā. Populārāko profesiju vidū ir arī sportists, programmētājs, policists un arhitekts.

Domājot par uzkrājuma veidošanu savu bērnu nākotnei, katru gadu viens no galvenajiem mērķiem ir nepieciešamais kapitāls bērna izglītības iegūšanai. Taču, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šī mērķa nozīmīgums ir būtiski pieaudzis - ja 2013.gadā izglītību kā uzkrājuma mērķi norādīja 49% no aptaujātajiem vecākiem, tad šogad 64% vecāku būtu gatavi uzkrāt naudu bērna izglītības iegūšanai. Savukārt būtiski samazinājies to vecāku skaits, kuri būtu gatavi veidot uzkrājumu bērna pirmās dzīvesvietas iegādes izdevumiem - no 14% 2013.gadā uz 4% šogad. Gados jauni vecāki un sievietes biežāk nekā citi ir norādījuši, ka uzkrājuma mērķis nav svarīgs un bērns varēs kapitālu izmantot pēc saviem ieskatiem.

Vecāki uzskata, ka galvenais veids, kā atbalstīt bērnu, lai viņš sasniegtu savus nākotnes mērķus, ir veltīt daudz laika un uzmanības bērna aktivitātēm. Šim apgalvojumam piekrīt 33% aptaujāto. Šogad gan vecāki ir gatavi veltīt mazāk laika un uzmanības bērna aktivitātēm, salīdzinot ar 2013.gadu, kad 41% aptaujāto atbalstīja šo atbildi.

Komentāri