Festivāla "Summertime" moto šogad būs "Balss un personība", Mixnews.lv

Festivāla "Summertime" moto šogad būs "Balss un personība"

фото

Woman | 2015. gada 9. jūnijā plkst. 16:47

Šovasar no 10. augusta līdz 16. augustam Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē norisināsies starptautiskais mūzikas festivāls "Summertime – aicina Inese Galante". Šis muzikālais sarīkojums šogad notiks jau vienpadsmito reizi.

Šā gada festivāla tematiskais ietvars ir balss visās tās izpausmēs: raupja, maiga, pavedinoša, dejojoša, iepriecinoša utt. Svētku moto ir "Balss un personība".

Festivāla programma arī šogad ir žanriski daudzveidīga – no klasiskās mūzikas līdz džezam un bosanovai. Inese Galante, uzaicinot mūziķus, veidojusi teicamu līdzsvaru starp to mākslinieku piesaistīšanu, kuri festivālā viesosies pirmoreiz, un "Summertime – aicina Inese Galante" nemainīgajām vērtībām, kas raksturo tā augstās mākslinieciskās kvalitātes. Līdzās visaugstākā līmeņa pašmāju mūziķiem uzstāsies viesi no Kanādas, ASV, Spānijas, Krievijas, Vācijas un Lielbritānijas. Neatņemama festivāla sastāvdaļa ir jauno mūziķu – mūzikas konkursa "Ineses Galantes talanti" laureātu uzstāšanās.

"Mums visiem vajadzīga mīlestība, atzinība, skaistums un laimes vitamīns. To visu jūs saņemsiet un izbaudīsiet festivāla "Summertime" laikā!" saka festivāla patronese Inese Galante.

Tikmēr festivāla Summertime direktore Diāna Galante norāda, ka ļoti svarīga ne tikai katra piedāvātā priekšnesuma un koncerta kvalitāte, bet arī katra mākslinieka un mūziķa personība.

"Turklāt festivāla dalībniekus esam izvēlējušies tā, lai par katru no viņiem klausītājiem rastos spilgts iespaids, lai tiktu nodrošināta žanru un programmas daudzveidība un lai mūsu piedāvātie koncerti būtu interesanti jebkuram vecumam un gaumei," - saka Diāna Galante.

Savukārt kā uzsvēra AS "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins, klasiskai mūzikai Latvijā jāpalīdz skanēt plašāk – gan atklājot un sniedzot iespēju uz skatuves mirdzēt jaunajiem talantiem, gan radot iespēju mūzikas cienītājiem Latvijā baudīt pašmāju un pasaules zvaigžņu priekšnesumus Rīgā, Jūrmalā un plašāk Latvijā.

"Nav noslēpums, ka ikviens pasākums, ko organizē Inese Galante ar savu komandu, kļūst par augstvērtīgu kultūras notikumu. Mūs jo īpaši sajūsmina rūpes par jaunajiem talantiem jeb, kā Inese Galante tos dēvē, Latvijas dārgakmeņiem, jo fonds palīdz viņiem iekarot skatuvi un skatītāju sirdis ne vien savos, bet arī citu organizētos pasākumos. Šāds atbalsts karjeras sākumā ir īpaši nozīmīgs," - uzsvēra Maligins.

Tikmēr kā atzīmēja VAS "Latvijas dzelzceļš" prezidents Uģis Magonis, talantīgi cilvēki vienmēr ir veicinājuši sabiedrības kultūras izaugsmi.

"Dzelzceļš jau kopš saviem pirmsākumiem vienmēr ir bijis pasaules progresa un ekonomiskās attīstības virzītājspēks, savukārt talantīgi cilvēki vienmēr ir veicinājuši sabiedrības kultūras izaugsmi. "Latvijas dzelzceļa" un izcilās mākslinieces Ineses Galantes kopīgā sinerģija, ilggadēji sadarbojoties un atbalstot festivālu Summertime, vainagojas ar lielisku pasākumu, kas priecē gan vietējos, gan ārvalstu mūzikas cienītājus,", - norādīja Magonis.

Jāpiebilst, ka šogad "Summertime – aicina Inese Galante" ne tikai solās kļūt par īpašu Jūrmalas un visas Latvijas kultūras dzīves notikumu, bet arī padarīt Jūrmalu par muzikālās izglītības centru. Pilsētā notiks bezmaksas meistarklasēs, ko vadīs vairāki viesi – visā pasaulē atzītas mūzikas zvaigznes, kas ieguvušas prestižas balvas – Grammy, Echo Klassik utt. Pieteikties meistarklasēm, kas festivāla nedēļā notiks Jūrmalas Kultūras centrā, iespējams Ineses Galantes talantu konkursa mājas lapā inesesgalantestalanti.lv.

Plašāka informācija par festivālu Summertime – aicina Inese Galante pieejama www.festivalsummertime.com un www.inesegalante.com.

Festivāla rīkotājs ir Ineses Galantes fonds sadarbībā ar AS "Olainfarm", VAS "Latvijas dzelzceļš", Radio Baltkom, Jūrmalas pilsētu, Rīgas Brīvostas pārvaldi, tirdzniecības centru "Spice", SIA "Domenikss", "Elkor" un „

Festivālu "Summertime – aicina Inese Galante" piedāvā Ineses Galantes fonds, kas izveidots ar mērķi organizēt dažāda mēroga koncertus un radošus mākslinieciskus projektus, muzikālās nometnes, meistarklases, koncertēt reģionos un pilsētās visā Latvijā, atbalstīt jaunos talantus – mūziķus, sniedzot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem Latvijas māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu īstenošanu.

Komentāri