Pētījums: Katrs desmitais nodarbojas ar seksu miegā, Mixnews.lv

Pētījums: Katrs desmitais nodarbojas ar seksu miegā

фото

Woman | 2015. gada 3. jūlijā plkst. 12:13

Lielbritānijas zinātnieki noskaidrojuši, ka gandrīz katrs desmitais iedzīvotājs cieš no seksomnijas – seksuālas aktivitātes miega laikā.

Tāpat tika noskaidrots, ka katrs desmitais iedzīvotājs ik pa laikam savas dabiskās vajadzības nokārto miega laikā, pie tam nedara to tualetē.

Pētnieki no The Sleep School analizēja 13 000 cilvēku miega kvalitāti un īpatnības. Tādejādi viņiem izdevās noskaidrot visdažādākās miega problēmas, sākot no ēšanas miega laikā un beidzot ar ķermeņa paralīzi.

Taču visinteresantākais zinātniekiem likās fakts, ka 9% pētījuma dalībnieku ir saskārušies ar seksomnijas fenomenu, kas vēl nesen tika uzskatīts par ļoti retu parādību.

Zinātnieki uzskata, ka galvenais iemesls ir mūsdienu dzīves stils, kas ir piesātināts ar dažādiem stresainiem notikumiem. Cilvēkiem bieži vien ir grūti atslēgties no visām problēmām pirms miega, un tas atspoguļojas atpūtā. Turklāt daudzi pirms miega ietur kārtīgu maltīti, kas iedarbojas kā stimulators un neļauj normāli izgulēties.

Zinātnieki noskaidroja, ka katrs septītais iedzīvotājs cieš no paralīzes naktī, bet katram desmitajam rodas problēmas ar elpošanu. Pie tam 16% mēnessardzīgo nakts laikā ēd.

Komentāri