Iesaka mediķi: Kā pārdzīvot karsto laiku?, Mixnews.lv

Iesaka mediķi: Kā pārdzīvot karsto laiku?

фото

Woman | 2015. gada 3. jūlijā plkst. 12:39

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi karstajās dienās aicina neaizmirst par piesardzību un izvēties atbilstošu apģērbu, uzņemt pietiekami daudz šķidruma un censties dienas vidū ilgstoši neuzturēties karstajā saulē, informēja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Mediķi atgādina, ka karstajās dienās riskam īpaši pakļauti ir gados vecāki cilvēki, mazi bērni, slimi cilvēki, it īpaši tie, kuri piesaistīti pie gultas, cilvēki ar hroniskām slimībām un tie, kuri lieto noteiktus medikamentus, kā arī personas, kuras veic fiziskas aktivitātes - sporto vai strādā fizisku darbu.

Mediķi aicina saulē neuzturēties, kad karstums ir visintensīvākais - no plkst.11 līdz 15. Tāpat ieteicams vilkt cepuri un gaišas, elpojošas drēbes, kā arī lietot saules aizsargkrēmu.

Ja tomēr kādam līdzcilvēkam gadās pārkarst, mediķi iesaka novietot viņu vēsākā vietā, atbrīvot no liekajām drēbēm, mitrināt ar vēsu ūdeni, kā arī dot padzerties aukstu ūdeni. Mediķi norāda, ka nepieciešamības gadījumā var izsaukt arī neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Bukša norādīja, ka pārkaršana var izraisīt smagus veselības traucējumus un var būt bīstama cietušā dzīvībai. Ja karstajā laikā pēc uzturēšanās saulē rodas veselības problēmas, nepieciešams konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai ārpus ģimenes ārstu darba laika zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Tomēr, ja veselības stāvoklis pasliktinās un parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji vai samaņas zudums, tad jāzvana uz tālruni 113 un jāizsauc medicīniskā palīdzība.

Komentāri