Maroka nesoda telekanālu par Dženiferas Lopesas "seksuālo" koncertu, Mixnews.lv

Maroka nesoda telekanālu par Dženiferas Lopesas "seksuālo" koncertu

фото

Woman | 2015. gada 9. jūlijā plkst. 17:07

Marokas mediju regulators nav pieņēmis izskatīšanai sūdzību pret telekanālu 2M, kas pārraidīja amerikāņu popdīvas Dženiferas Lopesas koncertu Rabātā, ziņo LETA-BBC.

Regulators reaģēja uz Marokas premjerministra Abdelila Benkirana rīkojumu izmeklēt, vai Lopesas koncerts Rabātā nav pārkāpis sabiedrisko kārtību un aizskāris sieviešu godu un cieņu.

45 gadus vecā dziedātāja 29.maijā uzstājās Marokas galvaspilsētā Rabātā, un tas tika demonstrēts sabiedriskajā telekanālā 2M.

Benkirans nodēvēja uzstāšanos par "nopietnu pārkāpumu", jo tajā esot bijušas "kaunpilnas ainas". Viņš uzskata, ka Lopesas izdarības uz skatuves esot bijušas "seksuāli suģestīvas", kā arī pārkāpušas Marokas televīzijas likumu.

Vēstulē Marokas Audiovizuālās komunikācijas augstākajai komisijai premjers norāda, ka esot nepieciešams "ar likuma bardzību vērsties pret vainīgajiem", jo priekšnesumā esot bijuši "seksuāli mājieni, kas bija piedauzīgi un provocēja Marokas sabiedrības reliģiskās un morālās vērtības".

Marokas Audiovizuālās komunikācijas augstākā pārvalde secinājusi, ka Lopesas koncerta izvērtēšana neatbilst regulatora kompetencei. Regulators norāda, ka tam ir pilnvaras izvērtēt "audiovizuālo sektoru kopumā, nevis atsevišķus gadījumus".

Lopesa iepriekš sniegusi koncertus Marokā bez kādām problēmām, taču šā gada koncerts pirmo reizi pārraidīts sabiedriskajā televīzijā.

Komentāri