Foto: Vecākā fotomodele Latvijā – 91 gadus vecā Mirdza, Mixnews.lv

Foto: Vecākā fotomodele Latvijā – 91 gadus vecā Mirdza (1)

фото

Woman | 2017. gada 2. jūnijā plkst. 12:38

Vietējo rotu mīļotāju uzmanības lokā jau kādu laiku nonācis skaistais kristāla kroņu projekts ”Crown Me”. Viena no majestātiskā projekta sejām ir Mirdza Uburģe. Interesanti, ka Mirdza pirmos soļu fotomodeles karjerā spērusi tikai pirms diviem gadiem – 89 gadu vecumā, raksta skaties.lv.

Mirdzas kundzes darba mūžs pagājis, strādājot par rasētāju rūpnīcā ”VEF”. Šodien viņas prieka avots ir rūpes par pieciem mazbērniem un astoņiem mazmazbērniem. Možumu vairo arī rosīšanās savā Rīgas piemājas dārziņā, bet prātu asina ar krustvārdu mīklu palīdzību.

фото

Mirdzas nokļūšana kroņu projektā nav nejauša. Sirmā kundze ir rotu mākslinieces un ”Crown Me” radītājas Madaras Uburģes vecmāmiņa.

”Mana vecmāmiņa ir brīnišķīgi skaista, sirdī un uztverē jauneklīga, aktīva, dzīvespriecīga, un es vēlējos viņu iepriecināt, sagādāt pārmaiņas viņas ikdienā un pateikt paldies, ka viņa mums ir.

Sapucēšana, safrizēšana, ”kronēšana” un iemūžināšana izrādījās vislieliskākais veids, kādā to izdarīt, un vēl vairāk – 89 gadu jaunībā Mirdza uzsāka savu fotomodeles karjeru,” portālam Skaties.lv stāsta Madara.

Mirdzas pievilcība un grācija profesionālajā vidē pamanīta plašāk, un šarmantā kundze pieaicināta arī citos projektos. Nesen viņa fotografējusies “Annas Kilpes” sveču* reklāmā, bet pērnā gada izskaņā piedalījusies apģērbu zīmola ”Amoralle” Ziemassvētku fotosesijā. Šarmantā kundze ar prieku piedalītos arī citos projektos.

фото

”Mirdzai ir dabisks talants, kas ļauj viegli pielāgoties apstākļiem, notikumu uztvert viegli, patīkami un fotogrāfijās izskatīties tik cēli.

Viens no vecmammas sapņiem ir ceļošana, tādēļ viņa izmanto katru iespēju aizbrauktu uz kādu skaistu vietu Latvijā un pasaulē. Protams, tikai kopā ar kādu no mīļajiem, kas sniedz drošības sajūtu.

Fotosesijas ir vedušas no Rīgas studijām līdz Tūjas krastiem, kas ir īpašs piedzīvojums,” stāsta Madara.

Pati Mirdza par to, kas viņu aizrauj foto projektos, ar ko iemantojusi popularitāti un atpazīstamību, daudz nav prātojusi. Katru piedāvājumu viņa īsi apdomā un piekrīt.

фото

”Ja nepieciešams, tad jādara! Tā ir izkļūšana no ikdienas rutīnas, citas domas, vide, uztvere, darbi – tas viss sagādā prieku, gandarījumu un pozitīvas emocijas. Tie viņai ir kā mazi svētki,” vecmammas nostāju skaidro Madara.

Mirdzai, dzimušai rīdziniecei, pucēšanās nekad nav bijusi sveša. Tagad viņa priecājas par iespēju iejusties atšķirīgos stilos un tēlos. Arī komanda un kopējā darba noskaņa ir tas, kas Mirdzu arvien vilina un sagādā daudz jauku atmiņu.

Madara neslēpj, ka vecmamma visvairāk gaida mirkļus, kad pati ieraudzīs rezultātu – vai tās būtu drukātas fotogrāfijas vai intervija kādā žurnālā.

”Ar šīm fotogrāfijām, rakstiem, kuros viņa atspoguļota, vecmamma var palepoties. Es domāju, viņa pati šos materiālus pārcilā ik pārdienu,” norāda Mirdzas mazmeita.

фото

Lai arī Mirdza skaļi nesaka, tomēr viņa jūtas lepna un sievišķīgi priecīga par iespēju piedalīties šajos fotoprojektos, ieraudzīt savas bildes, izdrukāt tās, rādīt mazbērniem, mazmazbērniem, radiem un ģimenei, prāto Madara.

”Visskaistākie ir mirkļi, kas ir emocionāli piesātināti, ko nodrošina kopā būšana ar tuvajiem arī projektos,” teic rotu autore.

Foto: Privātais arhīvs

Komentāri 1
margopirms 2 gadiem
Ļoti šarmanta un savā vecumā apburoša kundze.Jaunībā ir bijusi ļoti skaista un tāda ir arī tagad.Patīk man veci cilvēki ar jaunām sirdīm :)