Pētījums: 2 no 3 sievietēm nevar sasniegt orgasmu seksa laikā, Mixnews.lv

Pētījums: 2 no 3 sievietēm nevar sasniegt orgasmu seksa laikā

фото

Woman | 2017. gada 9. jūnijā plkst. 13:03

Seksuālās attiecības ir pāra kopdzīves ļoti svarīga daļa. Harmoniskas attiecības veidojas ne tikai līdz ar kvalitatīvu komunikāciju, abpusēju sapratni un līdzīgām interesēm, bet arī veselīgu seksuālo dzīvi.

Tika veikts pētījums, lai noskaidrotu, cik daudz cilvēku spēj sasniegt orgasmu. Rezultāti uzrādīja lielu nevienlīdzību starp sievietēm un vīriešiem, un tas iedvesmoja vienu no vadošajiem zīmoliem uzsākt sociālu kustību pret orgasma nevienlīdzību, raksta apollo.lv.

Pētījums: 2 no 3 sievietēm nevar sasniegt orgasmu seksa laikā

Mūsdienās sabiedrība joprojām uzskata, ka orgasms ir tikai vīriešu privilēģija, ko apstiprina arī pagājušajā gadā veiktais «Durex» pētījums. Lai gan sievietes atzina, ka nespēj sasniegt orgasmu katru reizi, tomēr 95% norādīja, ka ir apmierinātas ar situāciju.

Orgasms – privilēģija tikai vīriešiem?

Pētījuma rezultāti apliecina, ka sievietes orgasmu piedzīvo retāk, un 81% aptaujāto daiļā dzimuma pārstāvju atzina, ka nespēj sasniegt kulmināciju katra dzimumakta laikā. Pētījums rāda, ka lielai daļai cilvēku patīk ļauties eksperimentiem kopā ar savu partneri. Tomēr, par spīti tam, trešā daļa aptaujāto sieviešu orgasmu dzimumakta laikā sasniedz reti vai nesasniedz vispār; 94% daiļā dzimuma pārstāvju orgasmu sasniedz, stimulējot klitoru, un tikai trešā daļa aptaujāto ir mēģinājušas klitoru stimulējošas želejas.

Problēmas cēlonis ir arī tajā, ka vīriešu kulminācijas brīdis ir prioritāte, – 93% sieviešu norāda, ka domā par sava partnera apmierinātību, bet tikai 36% vīriešu domā par savu partneri.

Dažām sievietēm sasniegt orgasmu nav viegli. Iemesli tam var būt gan fiziskas (alkohola lietošana, smēķēšana, antidepresantu lietošana), gan psiholoģiskas (spriedze, stress, emocionālas traumas) problēmas.

Orgasms ir veselīgs

Ir zināms, ka seksuālajai apmierinātībai ir pozitīva ietekme uz cilvēka kopējo labsajūtu, kā arī tā veicina harmoniskas attiecības starp partneriem. 80% sieviešu un 89% vīriešu atzina, ka pastāvīga seksuālā apmierinātība pozitīvi ietekmē veselību, garastāvokli un vispārējo labsajūtu.

Tomēr mūsdienās pāriem joprojām ir grūti runāt par savām problēmām guļamistabā. Vairāk nekā puse aptaujas dalībnieku jūtas neērti, runājot par neapmierinošu seksu ar savu partneri.

Komentāri