Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka sporto pietiekami daudz, Mixnews.lv

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka sporto pietiekami daudz

фото

Woman | 2017. gada 14. jūnijā plkst. 17:10

34% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas pietiekami daudz, secināts pētījumā "Mana aptieka & Apotheka Veselības indekss" par Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējumu.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, iedzīvotāju īpatsvars, kas norāda, ka pietiekami nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, šogad samazinājies par 9%.

Vienlaikus 37% aptaujāto uzskata, ka ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas nedaudz par maz, 26% - krietni par maz, savukārt 1% uzskata, ka ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas pārāk daudz.

Pētījumā secināts, ka sievietes un gados vecāki iedzīvotāji biežāk cenšas ikdienā pārvietoties ar kājām. Ikdienā ar kājām pārvietojas 44% Latvijas iedzīvotāju.

18% iedzīvotāju regulāri brauc ar velosipēdu, turklāt pētījumā atklājies, ka riteņbraukšana ir iecienītāka tieši jauniešu vidū. Tāpat pētījuma dati liecina, ka mājās vingro 17% iedzīvotāju. Mājās biežāk vingro sievietes, savukārt vīrieši izvēlas sporta zāles apmeklēšanu. Sporta zāles populārākas ir arī gados jaunāku cilvēku vidū.

Vienlaikus pētījumā atklājies, ka 29% aptaujāto regulāri neveic sportiskas aktivitātes.

Komentāri