"Baltijas muzikālās sezonas": pieci fakti, ko Jūs nezinājāt par Džonu Malkoviču, Mixnews.lv

"Baltijas muzikālās sezonas": pieci fakti, ko Jūs nezinājāt par Džonu Malkoviču

фото

Woman | 2018. gada 4. maijā plkst. 11:39

Pavisam nedaudz laika šķir mūs no brīža, kad startē otrs festivāla "Baltijas muzikālās sezonas" koncertu cikls, un Dzintaru koncertzāle tiks piepildīta ar nemirstīgas klasiskās mūzikas skaņām izcilo mūsdienu mūziķu izpildījumā.

"Baltijas muzikālo sezonu" koncertu programma ir unikāla - mēroga un nozīmīguma ziņā tai nav analogu Baltijas valstīs.

16.jūnijā notiks atklāšanas koncerts un par to galveno sensāciju kļūs Holivūdas kino zvaigznes Džona Malkoviča atbraukšana. Divkārtējais "Oskara" balvas nominants un vairāk nekā 20 kinobalvu ieguvējs, Malkovičs apmeklēs Latviju ne tikai kā viesis, bet arī iepriecinās Dzintaru koncertzāles skatītājus ar populārā argentīniešu rakstnieka Ernesto Sabato romāna "Par varoņiem un kapiem" daļu "Paziņojums par aklajiem" komponista Alfrēda Šnitkes koncerta pavadībā.

фото

Patiesībā Džons Malkovičs pozicionē sevi kā teātra aktieri. Viņa debijā profesionālajā skatuvē notika vēl 1978.gadā, bet lomu kino viņam izdevās saņemt tikai sešus gadus vēlāk. Neskatoties uz reibinošo karjeru kino industrijā, Džons Malkovičs joprojām ir uzticīgs teātrim, turklāt darbojas gan kā aktieris, gan kā režisors.

Mixnews redakcija piedāvā Jums iepazīties ar pieciem interesantiem faktiem par Džonu Malkoviču, kurus Jūs, iespējams, nebijāt zinājuši.

1) Džons Malkovičs strādāja kancelejas preču veikalā

1976.gadā Malkovičs kopā ar draugiem, tostarp aktrisi Glennu Heldiju (kura vēlāk kļūs par viņa sievu), dibināja teātra trupu Steppenwolf Theater Company Čikāgā. Laikā, kamēr teātris uzņēma popularitāti, Malkovičs pelnīja naudu visdažādākajos veidos.

"Es strādāju kancelejas preču veikalā, par skolas autobusa vadītāju, krāsoju mājas. Kā arī, strādāju vienā meksikāņu kompānijā, kura nodarbojās ar landšaftas apzaļumošanu – cīnījos ar nezālēm," - stāsta Malkovičs.

фото

2) Džons Malkovičs piestrādāja par modes mākslinieku

Daudzi ir pārsteigti, kā aktieris var visu pagūt: filmēties filmās, kā arī producēt citu filmas, režisēt izrādes, un turklāt vēl darboties par modes mākslinieku! Džons Malkovičs aizravās ar modes dizainu, kad izvēlējās kostīmus izrādei Parīzē.

2002.gadā Malkovičs dibināja savu kompāniju "Mrs Mudd", kas pēc gada izlaida vīriešu apģērbu kolekciju "Uncle Kimono". Malkovičs pats zīmē skices, izvēlas audumus un rada topošas modeles prototipu. Akteris jau atvēra modes veikalus Berlīnē, Šanhajā, Ņujorkā un Losandželosā.

3) Džons Malkovičs zaudēja miljonus amerikāņu finanšu piramīdā "MMM"

Džons Malkovičs bija viens no tūkstošiem upuru, kas cieta no Bernarda Medofa darbībām. Malkovičs zaudēja vairākus miljonus dolāru.  

4) Džons Malkovičs nepiedalās vēlēšanās jau kopš 1972.gada

  1. gadā, vienā no intervijām Malkovičs sacīja: "Patiesībā es ne īpaši interesējos par politiku. Un man nav ideoloģijas". Viņš arī atklāja, ka nepiedalījās vēlēšanās kopš laika, kad Džordžs Makgoverns 1972.gada prezidenta vēlēšanās zaudēja republikāņu kandidātam Ričardam Niksonam.

5) Džons Malkovičs ir vienīgais aktieris, kurš saņema balvu par... sevis atveidošanu.

Lēmums filmēties filmā "Būt par Džonu Malkoviču" ir viens no riskantākajiem Malkoviča soļiem. Pēc filmas scenārija, leļļu meistaram Kregam Švarcam rodas finansiālas grūtības, tāpēc viņš uz laiku sāk strādāt par asistentu kādā lielā birojā. Kādu dienu viņš aiz plaukta atrod durvis, pa kurām var iekļūt Džona Malkoviča prātā.

Kregs secina, ka viņš, izmantojot portālu, aktiera prātā var uzkavēties tikai neilgu brīdi. Viņš kopā ar savu kolēģi Maksīni izdomā, ka varētu par ieeju portālā prasīt maksu. Samaksājušie var pavadīt 15 minūtes Džona Malkoviča prātā. Pats Malkovičs saprot, ka notiek kas dīvains, taču viņš notiekošo nevar apturēt, un svešinieki pilnībā pārņem viņa prātu.

Komentāri