Jūnijā Rīgu pieskandinās festivāls "Rīgas Ritmi", Mixnews.lv

Jūnijā Rīgu pieskandinās festivāls "Rīgas Ritmi"

фото

Woman | 2018. gada 30. maijā plkst. 15:34

No 7. līdz 31.jūnijam Rīgā norisināsies festivāls “Rīgas ritmi 2018”. Kā citus gadus, arī šajā vasarā klausītājiem būs iespēja dzirdēt izcilus pasaules līmeņa māksliniekus, savukārt jaunajiem mūziķiem iespēja piedalīties vērtīgās meistarklasēs.

Kā “Rīgas ritmu” preses konferencē pastāstīja festivāla mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns, šogad festivāla laikā notiks 20 koncerti, un 10 no tiem būs bezmaksas. Galvenās koncertu vietas būs Origo laukums, džeza klubs “Trompete”, atpūtas parks “Egle”, Kongresu nams, VEF kultūras pils un Latvijas Radio, kur notiks meistarklases.

Daudzus māksliniekus klausītājiem būs iespēja satikt vairākkārt. Piemēram, daudzpusīgi apdāvinātais, pasaulē pieprasītais kontrabasists Adams Bens Ezra (Adam Ben Ezra) uzstāsies gan VEF kultūras pilī, gan Rīgas Kongresu namā.

фото

фото

Brīnišķīgais balss un metāla bungu improvizētājs Gregorijs Boids (Gregory Boyd) priecēs ar savu spēli gan Origo laukumā, gan atpūtas parkā “Egle”. Viņu būs iespējams sastapt arī džeza klubā “Trompete”.

Gan “Eglē”, gan “Trompetē” par brīvu būs iespēja dzirdēt godalgotu mūziķu duetu, kurā saspēlējas dziedātāja Nastja Volokintina (Riga Jazz Stage 2017 laureāte) un pianists Semijs Lukass (Sammy Lukas), gan franču dziedoni Kaloē (Caloé), kura uzstāsies kopā ar pianistu Klementu Simonu(Clément Simon) un latviešu džeza mūziķiem Jāni Rubiku un Kasparu Kurdeko.

Savukārt somu trompetista Verneri Pohjolas un ģitārista Matīsa Čudara saspēli varēsim baudīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Turpat uzstāsies arī trio Macats/Hasselberg/Mofjell kopā ar amerikāņu dziedoni, jaunuzlecošo džeza zvaigzni Šenelu Džounsu.

фото

фото

Māris Briežkalns preses konferencē arī aicināja uz dažiem viņaprāt spilgtākajiem festivāla koncertiem.

“Viens no tiem būs pasaules pirmatskaņojums. 28.jūnijā Kongresu namā uzstāsies Šenela Džounsa un Latvijas Radio bigbends. Koncerta nosaukums: “Geršvinam 120””. Māris Briežkalns atgādināja, ka brīnišķīgās balss īpašniece Šenela Džounsa ir pagājušā gada Riga Jazz Stage konkursa uzvarētāja no Ņujorkas. Supertalants, kas ar katru mirkli paliek arvien pieprasītāks. “Nolēmām veidot jaunu programmu, kuru aranžēs Ņujorkas aranžētājs, komponists un trombonists Deivids Gibsons,” - norādīja Briežkalns.

Vēl Māris Briežkalns aicināja uz festivāla ieskaņas koncertu, kurā Latvijas Radio Bigbends pirmo reizi uzstāsies ar leģendāro Kamerūnas basģitāristu un dziedoni Ričardu Bonu, kurš “Rīgas ritmos” jau divreiz viesojies.

Tikmēr festivāla direktore Diāna Briežkalne preses konferencē uzsvēra muzikālā piedāvājuma augsto kvalitāti.

"Es jums varu galvot: nekur nebūs vilšanās, jo tā nav tikai laba mūzika, tā ir izcila mūzika," - sacīja Briežkalne.

фото

фото

Līdzās jau piesauktajiem māksliniekiem šī gada festivālā varēsim dzirdēt Grammy balvas nominantu, pianistu Alfredo Rodrigesu (Alfredo Rodriguez), kura spēlē apvienojas Kubas, džeza un rietumu klasiskās mūzikas ietekmes, grupu Sabor Latino LT, kurā apvienojušies mūziķi no Spānijas, Lietuvas un Itālijas, festivālā viesosies norvēģu džeza dīva Bīdija Bella (Beady Belle) un Londonā bāzētā grupa Hejira, kuras skanējumu Robins Murejs raksturojis kā “Dvēseliski poētisku un viegli revolucionāru”.

Visu aktuālo informāciju par koncertu norises vietām un laikiem iespējams uzzināt festivāla mājaslapā rigasritmi.lv.

фото

фото

Komentāri