Rīgā pirmo reizi notiks "Brazīlijas-Baltijas festivāls", Mixnews.lv

Rīgā pirmo reizi notiks "Brazīlijas-Baltijas festivāls"

фото

Woman | 2018. gada 20. septembrī plkst. 14:23

No 18. līdz 22.septembrim Latvijā, Rīgas Mākslas telpā norisinās vēl nebijis muzikāls notikums “Brazilian Baltic Festival”, kurā piedalīsies izcili, starptautisku atzinību guvuši dažādu brazīliešu mūzikas žanru pārstāvji.

Festivāls ir likumsakarīgs rezultāts Latvijas un Brazīlijas kultūras un izglītības pārstāvju ilggadējai sadarbībai – apmaiņas braucieniem, izstādēm, lekcijām un koncertiem, kas galvenokārt tika rīkoti kā atsevišķu kultūras personību autorpasākumi.

“Brazilian Baltic Festival” organizatoru mērķis ir aizsākt ilgstošu plašu sadarbību starp Latviju un Brazīliju kultūras, īpaši mūzikas jomā, radīt iespēju gan jaunajiem talantiem, gan profesionāliem mūziķiem papildināt zināšanas, nodrošināt pastāvīgas pieredzes apmaiņas iespējas un nodibināt profesionālas saites starp abu valstu labākajiem savas jomas profesionāļiem.

Festivāls norisinās, kā koncerti Rīgas Mākslas telpā ( Kungu ielā 3 ) un bezmaksas meistarklases, kas norisināsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (K. Barona iela 1, Rīga).

Festivālu ievadīs meistardarbnīcas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (K. Barona iela 1, Rīga), tās notiek bezmaksas, angļu valodā.

 • 18.un 19.septembris - Felipe Radicetti (Kino mūzika un kompozīcija)

 • 18.septembris - Fred Martins (Bossa Nova improvizācija)

 • 19.septembris - Jolanta Gulbe-Paškeviča, Deniss Paškevičs&NeffIrizarry (Brazīliešu ritmi)

 • 20.septembris - SheilaZagury (Choro mūzikas stils), DjamenFarias&DiogoGuanbara (Āfrikāņu mūzikas ietekme uz brazīliešu mūziku)

 • 21.septembris - Marianna Leporace (Bossa Nova)

Festivāla mūziķi:

Marianna Leporace - Augstas raudzes brazīliešu dziedātāja, kurai jau ir izdoti 11 mūzikas albumi. Māksliniece ar spožu karjeru gan kā solistei, gan grupu dalībniecei.

Felipe Radicetti - Pasaules slavu iemantojis brazīliešu komponists, kuram šobrīd jau ir izdoti 14 albumi un vairākas dziesmu grāmatas. Saņēmis apbalvojumus gan par kino, gan teātra un TV mūziku.

Festivāla ietvaros atskaņos, gan izcilākos no saviem darbiem, gan īpaši šim festivālam radītās kompozīcijas.

DjâmenFarias - Portugālē dzīvojošs brazīliešu komponists un ģitārists ar unikālu spēles manieri. Viņš savā īpašajā, neatkārtojamajā mūzikas valodā savij kultūru daudzveidību, tradicionālos un mūsdienu mūzikas ritmus, radot tikai sev raksturīgu latīņu un izsmalcināta džeza harmoniju.

NeffIrizarry - Puorterikāņu izcelsmes brazīliešu ģitārists, komponists un ģitāras spēles pedagogs. Pasaules klases mūziķis, kurš savas karjeras laikā spēlējis kopā ar daudziem izciliem pasaules džeza mūziķiem - SteveKhan, Eddie Henderson, Evan Price, Gene Perla, LeePearson un citiem.

Jolanta Gulbe Paškeviča - Latvijas džeza profesionālās elites ekstravagantā dziedātāja un viena no pieprasītākajām Bossa Nova un portugāļu fado stila mūzikas izpildītājām Baltijā.

Deniss Paškevičs - Izcils džeza mūziķis, saksofonists, flautists, komponists, producents un pasniedzējs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā.

Festivālā kopā ar viesmāksliniekiem uzstāsies arī vieni no spilgtākajiem Latvijas jaunajiem talantiem: Katrīna Paula Dīringa - vokāliste (13 gadi), pedagogs Uģis Roze, Madara Eleonora Mežale – klarnetiste, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 2. kursa audzēkne un Vladislavs Gluščenko – čellists, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 3. kursa audzēknis.

Koncertu programma:

20.septembris

 • 19.30 – 20.45 - Gulbe-Paškeviča, Deniss Paškevičs&NeffIrizarry
 • 21.00 – 22.15 - Fred Martins

21.septembris

 • 19.30 – 20.45 - SheilaZagury
 • 21.00 – 22.15 - DjâmenFarias&DiogoGuanbara

22.septembris

 • 19.30 – 20.45 - Felipe Radicetti
 • 21.00 – 22.15 - Marianna Leporace

Biļetes uz “Brazilian Baltic Festival” koncertiem jau šobrīd nopērkamas “Biļešu serviss” kasēs un interneta vietnē, vietu skaits ierobežots.

Festivāls tiek rīkots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Festivālu rīko biedrība “Baltijas - romāņu valodā runājošo valstu sadarbības centrs”.

Plašāka informācija par meistarklasēm un koncertiem festivāla saitē.

Komentāri