Austrālijā nopērkami ananāsi ar kokosriekstu garšu, Mixnews.lv

Austrālijā nopērkami ananāsi ar kokosriekstu garšu

фото

Zinātne | 2013. gada 2. janvārī plkst. 13:01

Austrālijas zinātnieki izveidojuši jaunu ananāsu šķirni – "AusFestival Pineapple", kurai ir izteikta kokosriekstu garša, ziņo "ABC News Australia". Augļi tagad ir pieejami arī veikalos, ziņo Kvīnslendas štata Lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežu departaments

Ananasi ir nelieli, to svars ir apmēram 1,2 – 1,5 kg, ovāli un ar dzeltenu mizu. Arī augļa mīkstums ir dzeltens un mazliet stingrāks nekā parastajiem ananāsiem, turklāt tajā ir divas reizes vairāk C vitamīna nekā mātes šķirnē "Smooth Cayenne". Starp citu, šī nav vienīgā šķirne, kurai ir kokosriektu garša. Arī "Aus Jubilee" šķirnes ananāsi mazliet garšo pēc kokosriekstiem, taču "AusFestival" garša ir izteiktāka.

Kvīnslendas Lauksaimniecības departamenta vecākais dārzkopis Gerts Senevskis jauno garšu aprakstījis kā "saldu, ļoti sulīgu, nedaudz skābenu", citiem vārdiem sakot, "jauku kokosriekstu garšu".

"ABC News Australia" ziņo, ka "AusFestival" šķirnes ananāsi jau ir pieejami veikalos. To komerciālā ražošana uzsākta pirms vairākiem gadiem un tagad augļu un dārzeņu kompānija "Favco" ir gatava piedāvāt tirdzniecībā ananasus ar kokosriekstu garšu.

Foto: no vietnes growersown.com.au, publicitātes foto

Komentāri