Ziemeļjūrā parādījās jauna sala, Mixnews.lv

Ziemeļjūrā parādījās jauna sala

фото

Zinātne | 2013. gada 11. janvārī plkst. 20:55

Ziemeļjūrā pie Vācijas krastiem parādījusies jauna sala, kas kļuvusi par miera ostu simtiem jūras putnu, informē agentūra LETA.

Salai, kas atrodas Vatu jūrā 25 kilometru attālumā no Šlēsvigas-Holšteinas federālās zemes, dots vārds - "Norderogzanda". Neskatoties uz zemes strēles neseno izveidošanos, tā jau kļuvusi par mājvietu aptuveni 50 dažādām augu sugām, kā arī jūras putniem, kas ļoti labi jūtas salas neskartajā un nepadzīvotajā vidē.

"Tas ir ļoti iespaidīgs fakts, ka šī sala ir izveidojusies tikai dažu gadu laikā. Dabas aizsardzības speciālistiem tas ir īsts dārgums," norādīja Vatu jūras nacionālā parka pārstāvis Detlefs Hansens.

Jaunu sēkļu veidošanās Vatu jūras seklajos ūdeņos nav nekas neparasts, taču ļoti retos gadījumos tie pārdzīvo ziemas vētras. Jaunajā salā tagad kāpas sniedzas līdz pat četru metru augstumam, un tajā zaļo zāle un citi augi, pasargājot no erozijas.

Jaunās salas veidošanos ietekmēja arī fakts, ka no vējiem to pasargā apkārtējās salas, kā arī pēdējos gados maz bijušas vētras ar augstu ūdens līmeņa celšanos.

Jāpiebilst, ka 140 tūkstošu kvadrātmetru lielā sala izveidojusies aptuveni desmit gadu laikā, pārsteidzot zinātniekus.

Neskatoties uz salas vērā ņemamo izmēru, zinātnieki tomēr brīdina, ka spēcīga vētra to varētu arī iznīcināt.

Komentāri