Kā dzied kuprvaļi - reizēm kā govis, reizēm kā koijoti, reizēm kā NLO, Mixnews.lv

Kā dzied kuprvaļi - reizēm kā govis, reizēm kā koijoti, reizēm kā NLO

фото

Zinātne | 2013. gada 14. janvārī plkst. 16:05

Tiešsaistē iespējams klausīties svilpienus, čīkstienus un burbuļošanu, proti, kupraino vaļu dziesmas pie Havaju salām. Tas iespējams, jo izpētes fonds "Jupiter" Puako tuvumā, Havaju salās izvietojis zemūdens mikrofonus, raksta "wired.com"

Klausoties zemūdens mūziku, ko rada šie milzīgie zīdītāji – to garums var pārsasniegt pat piecpadsmit metrus, kļūst skaidrs, ka reizēm tie atgādina govis, reizēm – koijotus, bet reizēm – NLO.

Vaļu tēviņi var dziedāt stundām, tiek uzskatīts, ka tam ir liela nozīme partneru pievilināšanā. To dziedāšanā, kura skan teju visu dienu, atkārtojas zemu frekvenču notis un melodijas, kuras ir dzirdamas kilometriem tālu. Mātītes tā nedzied, kaut arī izdod skaņas.

Kuprvaļi Havaju salu tuvumā pārlaiž riesta sezonu, kura sākas decembra otrajā pusē un noslēdzas aprīlī. 2003.gadā izpētes fonds "Jupiter" salu siltajos piekrastes ūdeņos iegremdēja pirmo hidromikrofonu un katru gadu kopš 2004.gada klausās to dziesmas. Hidromikrofonus dzelmē, 18 m dziļumā notur smagi enkuri, tie pieslēdzas pie bojām ar saules baterijām uz ūdens virsmas, kas tālāk nosūta signālus radiostacijai Kohalas kalnos.

Foto: no vietnes thegoldenspiral.org

Komentāri