Pētījums: dzejas klasika personības attīstībai noderīgāka par pašpalīdzības grāmatām, Mixnews.lv

Pētījums: dzejas klasika personības attīstībai noderīgāka par pašpalīdzības grāmatām (2)

фото

Zinātne | 2013. gada 14. janvārī plkst. 19:48

Tādu literatūras klasiķu kā Viljama Šekspīra un Viljama Vērdsverta darbi personības izaugsmē sniedz lielāku labumu nekā pašpalīdzības grāmatas, noskaidrojuši britu zinātnieki.

Liverpūles Universitātes psihologi un literatūras pētnieki atklājuši, ka literatūras klasikas lasīšanai ir labvēlīga ietekme uz prātu. Tā padara lasītājus uzmanīgākus un liek tiem kļūt pašapcerīgākiem.

Zinātnieki ar skeneru palīdzību pētīja eksperimenta dalībnieku smadzeņu aktivitāti, lasot Šekspīra, Vērdsverta, Tomasa Stērnsa Eliota un citu atzītu rakstnieku daiļradi. Pēc tam klasiķu darbi tika "pārtulkoti" daudz vienkāršākā un mūsdienīgākā valodā.

Eksperimentā laikā noskaidrojās, ka sarežģīta proza un dzeja smadzenēs izraisīja lielāku smadzeņu elektrisko aktivitāti nekā vienkāršotie teksti. Vislielāko aktivitāti smadzenēs radīja neparasti vārdi un frāzes, kā arī sarežģīta teikumu struktūra.

Zinātnieki arī norāda, ka dzejas lasīšana izraisa īpašu aktivitāti labajā smadzeņu puslodē, kas atbildīga par autobiogrāfisko atmiņu. Tā palīdz lasītājiem pašu pieredzi salīdzināt ar lasīto. Britu zinātnieki uzskata, ka tas to padara noderīgāku nekā mūsdienās populārās pašpalīdzības grāmatas.

Foto: chronicles.ru, Photl.com

Komentāri 2
beGetDIupipirms 5 gadiem
Congratulations Burak Co.Better late than never ASV is a great tool, and although I've been aganist decompilers in the past, I have to say that ASV has saved me from going crazy a couple of times.Cheers
TpkQAZZMDpirms 5 gadiem
Great post with lots of improatnt stuff.