Francijā meklē otru Lasko alu, Mixnews.lv

Francijā meklē otru Lasko alu

фото

Zinātne | 2014. gada 2. janvārī plkst. 17:26

Francijas pilsēta pārbauda ziņas, ka četru kilometru attālumā no slavenās Lasko alas varētu būt vēl viena pazemes eja ar aizvēsturiskiem mākslas darbiem, ziņo LETA-THE LOCAL.

Par aizvēsturiskās mākslas Siksta kapelu dēvēto alu 1940.gadā nejauši atrada četri zēni. Uzskata, ka zīmējumi ir vairāk nekā 17 000 gadu seni, taču pētnieki joprojām strīdas par to nozīmi un mērķi.

Taču Dordoņas departamentā esošās Montiņakas pašvaldība pārbauda apgalvojumus, ka dažu kilometru attālumā varētu būt vēl viena ala ar aizvēsturiskiem mākslas darbiem.

Baumas par "otras Lasko alas" pastāvēšanu klīst jau vairākus mēnešus, taču vietējās amatpersonas beidzot nolēmušas tās pārbaudīt.

"Nav skaidrības, un mēs vēl neesam savākuši vajadzīgos pierādījumus par vēl vienas mākslas darbiem rotātas alas eksistenci," norādīja Montiņakas mērs Lorāns Matjē.

Dordoņas reģionālā valdība drīzumā norobežos desmit hektāru lielu zemes gabalu "tālākai izmeklēšanai". Vieta tiks uzraudzīta, lai arheologus-amatierus atturētu no neautorizētiem meklējumiem.

Baumas sāka izplatīties augustā, kad Matjē uzrunāja aptuveni 70 gadus veca sieviete. Alu ar aizvēsturiskiem sienu gleznojumiem viņas vīrs atradis jau 1962.gadā, taču bailēs no liekiem sarežģījumiem esot aizsedzis ieeju, vēsta radiostacija "France Info".

Ģimene glabāja noslēpumu 51 gadu, taču pēc vīra nāves viņa nolēmusi to atklāt.

Vietējā tūrisma biroja pārstāve norādīja, ka iedzīvotāju vidū esot plašas diskusijas par "otrās Lasko alas" iespējamību.

"Baumas klīst jau kādu laiku, taču tagad visi ļoti daudz par to runā. Pagaidām vēl neko nezinām. Mērs tic, ka tā varētu būt, taču daudzi arheologi to apšauba. Ja atrastu otru alu, tas mūsu apvidum nāktu par labu," viņa uzskata.

Lasko ala ir populārs tūrisma galamērķis. Vairāk nekā miljons cilvēku paspēja apskatīt paleolīta perioda mākslas darbus pirms alas slē

Komentāri