Debesīs būs novērojama Kvadrantīdu meteoru plūsma, Mixnews.lv

Debesīs būs novērojama Kvadrantīdu meteoru plūsma

фото

Zinātne | 2014. gada 3. janvārī plkst. 11:45

Naktī no piektdienas uz sestdienu debesīs būs novērojama viena no aktīvajām meteoru plūsmām - Kvadrantīdu meteoru plūsma, informē Latvijas Astronomijas biedrība.

Tā ir viena no aktīvākajām meteoru plūsmām, kas šogad būs novērojama pie Latvijas debesīm, un tās maksimumā, kas gaidāms tieši 3.janvārī, varētu būt novērojami līdz pat 50 meteoriem stundā.

Šā gada laikā varēs novērot vēl vairākas meteoru plūsmas un tā sauktos "zvaigžņu lietus". Pazīstamās Perseīdu meteoru plūsmas maksimums ir gaidāms 2014.gada 12.augustā, kad varētu būt novērojami līdz pat 60 meteoriem stundā. Savukārt 2014.gada izskaņā, 14.decembrī, būs Geminīdu meteoru plūsmas maksimums, kura laikā varētu ieraudzīt līdz pat 90 krītošajām zvaigznēm stundā.

Šogad dažādos pasaules reģionos būs redzami divi pilni mēness aptumsumi, viens gredzenveida un viens daļējs saules aptumsums, taču Latvijā neviens no tiem nebūs novērojams.

Latvijas debesīs 2014.gadā būs novērojami ierasti objekti un meteoru plūsmas, kuru maksimumos būs iespējams redzēt līdz pat vairākiem desmitiem "krītošo zvaigžņu" stundā.

Aktīvākās meteoru plūsmas būs janvāra sākumā, augusta pirmajā pusē un decembra vidū, kad tiek prognozēts attiecīgi Kvadrantīdu, Perseīdu un Geminīdu meteoru plūsmas maksimums.

Komentāri