Krievijas pētnieciskais kuģis sācis pastāvīgi izkļūt no Antarktikas lediem, Mixnews.lv

Krievijas pētnieciskais kuģis sācis pastāvīgi izkļūt no Antarktikas lediem

фото

Zinātne | 2014. gada 7. janvārī plkst. 16:54

Krievijas zinātniski pētnieciskais kuģis "Akademik Shokalskiy" sācis pastāvīgi izkļūt no Antarktikas lediem, otrdien ziņo LETA, atsaucoties uz aģentūru "ITAR-TASS".

Kapteinis Igors Kiseļovs nosūtījis uz Vladivostoku šādu ziņojumu: "Uzņemot dažādus kursus un ar atšķirīgu ātrumu turpinām virzīšanos uz ziemeļiem. Ātrums - septiņi mezgli."

Kuģa tehniskais stāvoklis tiek raksturots kā apmierinošs.

"Beidzot ir mainījies vēja virziens, tagad tas ir rietumu, un rezultātā ledū parādījās plaisa, mēs tajā iekļuvām un tagad palēnām virzāmies uz ziemeļiem. Esam jau nobraukuši vairāk nekā 20 jūdzes. Pagaidām uz priekšu virzāmies smagi, ir stipra migla, redzamība nepārsniedz 500 metrus. Tomēr braucam jau caur mazāku, sasistu ledu," pastāstīja kuģa kapteinis.

Atbilstoši viņa vērtējumam ledus blīvums kuģa braukšanas virzienā ir četras balles, bet apkārtējos ledus laukos - desmit balles, tas ir, vienlaidus ledus.

фото

Arī Antarktikas ledos iestrēgušajam Ķīnas ledlauzim "Xue Long", kurš palīdzēja evakuēt cilvēkus no ledū iesalušā kuģa "Akademik Shokalskiy", otrdien izdevies izkļūt no biezā ledus, ziņo LETA-AFP, atsaucoties uz Ķīnas medijiem.

Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra "Siņhua" vēsta, ka kuģim izdevies "izkļūt no ledus un iebraukt atklātos ūdeņos".

"Xue Long" ar helikopteru evakuēja visus 52 pasažierus no "Akademik Shokalskiy", kuri tika nogādāti uz Austrālijai piederošā Antarktikas apgādes kuģa "Aurora Australis", taču pēcāk kuģis pats nespēja atbrīvoties no ledus.

Piektdienas vakarā "Xue Long" ziņoja, ka tam ir bažas par biezo ledu tam apkārt un tas mēģinās atbrīvoties sestdienas rītā, taču manevrs neizdevās. Uz kuģa atrodas 101 cilvēks. "Siņhua" ziņo, ka kuģim ir pietiekami pārtikas un dzeramā ūdens krājumi.

Kuģis "Akademik Shokalskiy" kopš 24.decembra atradās iesalis ledū aptuveni 100 jūras jūdzes uz austrumiem no Dimondirvilas Francijas zinātniskās bāzes.

Iesalušajam kuģim bija pietiekami pārtikas krājumi, un cilvēkiem uz klāja briesmas nedraudēja. Kuģis ar zinātniekiem un tūristiem bija ceļojumā uz Antarktiku. Uz šī kuģa pēc pasažieru evakuācijas palikusi 22 cilvēku liela apkalpe.

Komentāri