Latvietis izvēlēts kā kandidāts dzīvei uz Marsa, Mixnews.lv

Latvietis izvēlēts kā kandidāts dzīvei uz Marsa

фото

Zinātne | 2014. gada 9. janvārī plkst. 16:21

No vairāk nekā 200 000 pretendentu realitātes televīzijas piedāvātai iespējai uz visiem laikiem pamest Zemi un pārcelties dzīvot uz Marsa par kandidātu izvēlēts arī latvietis Pauls Irbins.

Kā aģentūru LETA informēja Irbina komunikācijas pārstāvji, viņš ir izgājis pirmo bezpeļņas projekta "Mars One" atlases kārtu un kļuvis par vienīgo latvieti, kurš kopā ar 1058 citiem kandidātiem cīnīsies par iespēju lidot uz Marsu.

Patlaban Irbins vada Cēsu novada pašvaldības attīstības un plānošanas nodaļu. Viņš Latvijā izveidojis trīs bērnu zinātnes centrus - "Z(in)oo" Cēsīs, "Zili Brīnumi" Rīgā un "Lielvārdi" Lielvārdē.

"Ziņu, ka esmu atlasīts nākamajai kārtai, saņēmu 31.decembrī neilgi pirms jaunā gada sagaidīšanas. [..] e-pasta ziņojumā saņēmu detalizētas instrukcijas, kas paredz līdz 2014.gada 8.martam iziet medicīnas pārbaudi, lai pierādītu atlases žūrijai gatavību kosmonautu sagatavošanas procesam," stāsta Irbins.

Viņš uzskata, ka dalība projektā veicinās Latvijas jauniešu interesi par visuma izpēti un apgūšanu. "Kosmosa industrija ir straujāk augošā industrija pasaulē, kur karjeras un biznesa iespējas pavērsies arī latviešiem," norāda Irbins un sola sociālajā tīklā "Twitter" informēt par konkursa tālāko gaitu.

LETA jau ziņoja, ka projekta "Mars One" mērķis ir līdz 2023.gadam uz Marsa izveidot cilvēku apmetni un desmitgadi ilgās misijas ikvienu mirkli pārraidīt televīzijā. Pieteikšanās projektam tika izsludināta 2013.gada sākumā un noslēdzās tā paša gada 31.augustā. Pieteikties tika aicināts ikviens brīvprātīgais.

""Mars One" ir misija, kas pārstāv visu cilvēci, un līdz ar to ir pamatoti, ka tajā būs pārstāvēti cilvēki no visas pasaules," iepriekš norādījis projekta līdzdibinātājs un izpilddirektors Bass Lansdrops. Lielā kandidātu atsaucība liecina, ka "šis ir visiekārotākais darbs vēsturē," viņš izteicies.

Zināms, ka misijai bija pieteikušies cilvēki no vairāk nekā 120 valstīm. Līdz ar pieteikumu kandidātam bija jānosūta arī 60 sekundes garš videoieraksts, paskaidrojot, kāpēc viņš vēlas doties uz Marsu. Lai iegūtu iespēju pamest Zemi un pārcelties dzīvot uz Marsu, kandidātiem būs jāiziet septiņu gadu ilgas apmācības.

Komentāri