Vingrojumi ar svaru bumbām un hantelēm sievietēm samazina diabēta risku , Mixnews.lv

Vingrojumi ar svaru bumbām un hantelēm sievietēm samazina diabēta risku

фото

Zinātne | 2014. gada 22. janvārī plkst. 22:19

Sievietes, kurām patīk sporta zālē cilāt svaru bumbas un hanteles, tā mazliet vairāk aizsargā sevi no diabēta. Šādu secinājumu izdarījuši Hārvarda medicīnas skolas pētnieki, kuri astoņus gadus pētīja aptuveni 100 000 ASV medmāsu, ziņo bbc.co.uk.

Smagumu cilāšana, pietupieni, atspiešanās un citi vingrinājumi, kuri noslogo muskuļus, radot pretestību, kopumā samazina diabēta rašanās riskus sievietēm, apgalvo zinātnieki.

Viņi iesaka šādus vingrinājumus izpildīt vismaz divas reizes nedēļā un neaizmirst par aerobiku, kurai būtu jāveltī vismaz divas ar pusi stundas nedēļā, jo tā veicina plaušu un sirds darbības uzlabošanos.

фото

Speciālisti apgalvo, kas sievietes, kas nedēļā vismaz divas ar pusi stundas nodarbojas ar aerobiku un vismaz stundu – cilā smagumus, aptuveni par samazina 2.tipa diabēta rašanās riskus.

Hārvarda universitātes pētnieki atzīst, ka viņu secinājumi nav nevainojami, kaut vai tādēļ, ka viņi uzticējās respondentu godīgumam, nepārbaudot, kādus vingrinājumus un cik ilgi tie izdara.

Taču kopumā rezultāti atbilst iepriekš iegūtiem datiem par vīriešiem. Zinātnieki to skaidro tādējādi, ka augsta muskuļu masa ir savdabīgs šķērslis diabēta attīstībai.

2.tipa diabēts attīstās gadījumā, ja šūnas, kas atbild par insulīna veidošanos, netiek galā ar šo pienākumu, vai arī insulīns nedarbojas tā, kā būtu nepieciešams. Insulīns ļauj organismam pārstrādāt cukuru enerģijā, bet pārpalikumus glabāt aknās un muskuļos.

Iespējamība saslimt ar 2.tipa diabētu ir atkarīga no gēniem un dzīves veida. Tostarp saslimšanas risku palielina liekais svars, savukārt, pēc mediķu teiktā, katrs nomestais kilograms samazina diabēta attīstības risku par 15%.

Komentāri