Klusajā okeānā pamana vīrieti, kura laiva dreifējusi 16 mēnešus, Mixnews.lv

Klusajā okeānā pamana vīrieti, kura laiva dreifējusi 16 mēnešus

фото

Zinātne | 2014. gada 31. janvārī plkst. 13:06

Šonedēļ pie kādas nomaļas Klusā okeāna koraļļu salas laivā pamanīts manāmi izvārdzis vīrietis, kurš apgalvojis, ka 16 mēnešus dreifējis Klusajā okeānā, ziņo LETA-AFP.

Vīrietim bija gari mati un bārda, un viņš pamanīts ceturtdien netālu no Ebona salas. Vīrieša stiklplasta laivu pamanījuši divi vietējie iedzīvotāji.

Kā norāda norvēģu antropoloģijas students Ūla Fjeldsta, kurš Ebonā ieradies veikt pētījumus, novārgušā ceļotāja veselības stāvoklis nav labs, taču tas pamazām uzlabojas.

Fjelsta norāda, ka vīrietis bija tērpies vien noskrandušās apakšbiksēs. Viņš stāstījis, ka 2012.gada septembrī kopā ar kompanjonu devies ceļā no Meksikas uz Salvadoru, taču pēc vairākiem mēnešiem viņa ceļabiedrs gājis bojā.

Vīrietis runājot vien spāņu valodā un pateicis, ka viņu sauc Hosē Ivans. Viņš stāstījis, ka izdzīvojis, ēdot bruņurupučus, putnus un zivis, kā arī laikā, kad nav lijis, dzēris bruņurupuču asinis. Laivā, kura izskatījusies tā, it kā būtu ilgstoši bijusi ūdenī, arī vīrieša pamanīšanas brīdī bijis bruņurupucis.

Stāsti par izdzīvošanu Klusajā okeānā nav nekāds retums. 2006.gadā pasaules mediju uzmanības lokā nonāca trīs meksikāņi, kuri tika atrasti okeānā, dreifējot laivā. Viņi okeānā bija devušies pirms deviņiem mēnešiem, lai ķertu haizivis.

Savukārt 1992.gadā divi zvejnieki no Kiribati okeānā pavadīja 177 dienas, līdz viņiem izdevās sasniegt Samoa piekrasti.

Komentāri