Izrādās, mūsu smadzenes smaidiņus uztver kā īstas sejas, Mixnews.lv

Izrādās, mūsu smadzenes smaidiņus uztver kā īstas sejas

фото

Zinātne | 2014. gada 16. februārī plkst. 10:56

Neirozinātnieki noskaidrojuši, ka cilvēka smadzenes laika gaitā uz elektroniskajā saziņā sastopamajiem "smaidiņiem" reaģē līdzīgi, kā uztverot dzīva cilvēka smaidošu seju, atsaucoties uz tehnoloģiju portālu "Wired", ziņo "Nozare.lv".

Interesantākais gan esot tas, ka šāda reakcija nevienam nepiemīt uzreiz, norādīts žurnālā "Social Neuroscience".

"Tikko dzimušiem zīdaiņiem nav pilnīgi nekādas neiroloģiskas reakcijas uz smaidiņiem. Pirms 1982.gada nebūtu nekāda pamata uzskatīt, ka ":-)" izraisītu jebkādu reakciju uz sejām jutīgajās smadzeņu daļās, bet tagad tas tā notiek, jo esam iemācījušies, ka šīs zīmes nozīmē seju," bilst pētnieks Ouens Čērčs un skaidro, ka šajā gadījumā tā ir kultūrā balstīta neiroloģiska reakcija.

Pirmoreiz oranžā lodīte ar smaidīgo seju parādījusies 20.gadsimta 60.gados, bet teksta simboli ":)" un ":-)" parādījušies 1982.gadā.

Pētījumā arī norādīts, ka smadzenes nereaģē vienādi uz visiem "smaidiņiem" un starp ":)" un ":-)" izvēlas to, kurš labāk pazīstams. Zinātnieki arī piezīmē, ka no aptaujātajiem neviens neesot uzrādījis sejām raksturīgo smadzeņu reakciju, kad apskatījis ačgārno "(:" simbolu.

Foto: upmonitor.ru, shkolazhizni.ru

Komentāri