Netālu no Dienvidpola pazūd lidmašīna ar trim kanādiešiem, Mixnews.lv

Netālu no Dienvidpola pazūd lidmašīna ar trim kanādiešiem

фото

Zinātne | 2013. gada 24. janvārī plkst. 17:43

Antarktikā trešdien pazudusi lidmašīna ar trim kanādiešiem, kuri bija ceļā no ASV Dienvidpola Amundsena-Skota stacijas uz Itālijas Antarktikas bāzi Teranovas līcī, ziņo LETA-AFP, atsaucoties uz Jaunzēlandes glābšanas dienestu informāciju.

Slikto laikapstākļu dēļ ceturtdien pazudušo meklēšana uz laiku pārtraukta.

Lidmašīna "Twin Otter" pazudusi Karalienes Aleksandras grēdā, kas atrodas Jaunzēlandes glābšanas zonā.

Pazudušo meklēšanu vada Jaunzēlandes glābšanas koordinācijas centrs (RCCNZ) sadarbībā ar ASV varasiestādēm.

Operācijas koordinators Džona Ešbijs informēja, ka glābšanas lidmašīna meklējusi no gaisa piecas stundas, bet neko nav atradusi.

Rajonā plosās spēcīgs vējš un sniegputenis un ir stipri apgrūtināta redzamība.

Laikapstākļu prognozes nākamajām 12 stundām ir līdzīgas, bet, ja situācija uzlabosies, Jaunzēlandes un ASV kopējā glābšanas komanda būs gatava nekavējoties atsākt meklēšanu, atzīmēja Ešbijs.

RCCNZ preses pārstāvis paudis cerību, ka pazudušie kanādieši, kuru vārdi netiek atklāti, varētu būt dzīvi, jo lidmašīnas avārijas raidītājs vēl arvien darbojas, kas smagas nolaišanās gadījumā, visticamāk, nebūtu iespējams.

Pazudusī lidmašīna piederēja Kanādas firmai "Kenn Borek Air", kas nodrošina gaisa satiksmi ASV Antarktikas programmai, informējis ASV Nacionālās zinātnes fonds (NSF).

Lidmašīna ir apgādāta ar izdzīvošanai nepieciešamo ekipējumu, tostarp kalnu teltīm un pārtiku piecām dienām, norādījis RCCNZ.

Foto: no vietnes ferrarochoi.com

Komentāri