Jaunajiem zinātniekiem pasniegtas Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas, Mixnews.lv

Jaunajiem zinātniekiem pasniegtas Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas

фото

Zinātne | 2014. gada 10. martā plkst. 19:08

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) absolventi otrdien saņēmuši Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas par maģistra un promocijas darbiem, kuros spilgti izpaudusies projekta ilgtspēja, novatorisms, praktiskā pielietojamība un augstas zināšanas. Ceremonija notiek jau 14. gadu, šogad pasniegta arī speciālbalva par īpašiem nopelniem transporta infrastruktūras attīstīšanā.

"Siemens Osakeyhtio" Latvijas filiāles vadītāja Maija Baumane Izcilības balvas pasniedza Jānim Vinkleram (RTU), Janīnai Doviborovai (RTU), Jurijam Nikolajevam (RTU), Oskaram Ozoliņam (RTU), Elīnai Pajustei (LU), Uldim Doniņam (RTU), Antonam Mislēvičam (RTU), Oļegam Borščevskim (RTU), Sergejam Kozlovičam (LU) un Olgai Bogdanovai (RTU).

Fjodors Mihailovs no RTU saņēma speciālbalvu par darbu "Dzelzceļa pieostas stacijas un ostas mijiedarbības vadīšana pamatojoties uz imitācijas modelēšanu" un ieguldījumu Latvijas Republikas dzelzceļa transporta attīstībā.

Fjodors Mihailovs Vernera fon Sīmensa balvu saņem jau otro reizi, jo gan maģistra, gan promocijas darbs atradis reālu pielietojumu - piedāvāti risinājumi kravas vagonu dīkstāvju samazināšanai šķirošanas un pieostas stacijās. Rezultātā samazinājās kravas cieto daļiņu emisija un ritošā sastāva trokšņa un vibrācijas līmenis, kā arī ekonomēti dabas resursi.

"Siemens izcilības balva ir unikāls pasākums, kad tiek vērtēti vislabākie zinātniskie darbi. Trīskārtējā atlase nozīmē ļoti rūpīgu konkurenci starp pretendentiem, pilnībā izslēdzot paviršu vērtēšanu," uzsver Fjodors Mihailovs, aicinot citus studentus veikt pētījumus ar pievienoto vērtību, kurus var pielietot praksē.

"Tehnoloģiju laikmets atnesis zinātniekiem plašas iespējas un ne mazākus izaicinājumus. Šodien ir tik daudz ceļu, kā iegūt informāciju, apspriest savas idejas ar nozarē atzītiem speciālistiem, sameklēt domubiedrus un kopīgi radīt cilvēcei nozīmīgus atklājumus. Tas ļauj apiet daudzus tradicionālos šķēršļus, kas agrāk no vienas puses ierobežoja jaunos censoņus, bet no otras - palīdzēja izprast sabiedrības vēlmes un vajadzības.

Šodien mēs varam nodarboties ar zinātni gan teorētiskā, gan praktiskā līmenī, taču abos gadījumos ir svarīgi neaizmirst par sabiedrības vajadzībām," "Siemens Osakeyhtio" Latvijas filiāles vadītāja Maija Baumane atgādina, ka viens no galvenajiem kritērijiem pretendentu darbu vērtēšanā ir to praktiskais pielietojums.

"Liels prieks, ka Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas konkursā Rīgas Tehniskās universitātes jaunie zinātnieki ar teicamiem panākumiem piedalās jau 14 gadus. Šī balva mūsu jaunajiem tehnisko nozaru speciālistiem sniedz ekskluzīvu iespēju saņemt industrijas novērtējumu saviem pētījumiem, kā arī stimulē akadēmiskās karjeras turpināšanu. Paldies "Siemens" par ilggadēji pausto atbalstu jaunajiem, talantīgajiem inženieriem!" saka RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis.

Vernera fon Sīmensa Izcilības konkursa mērķis ir atbalstīt RTU un LU studentu un jauno zinātnieku radošumu un veicināt to produktīvu izmantošanu valsts ekonomikai nozīmīgās jomās, kas saistītas ar uzņēmuma "Siemens" darbības nozarēm, vīziju, principiem un vērtībām. Izvērtējot 29 iesniegtos darbus - septiņus maģistra un 22 promocijas - žūrija īpašu uzmanību pievērsa idejas novatorismam, risinājuma zinātniskajam līmenim un praktiskajam pielietojumam.

Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas pasniegšana pirmo reizi notika Vācijā 1997. gadā par godu "Siemens" 150 gadu jubilejai, bet jau 2000. gadā pirmais konkurss norisinājās arī Latvijā. Šogad tā balvu fonds bija 5000 eiro.

Foto: Ģirts Raģelis

Komentāri