Zinātnieki izgudro zāles, kas paildzina neārstējamu slimnieku dzīvi, Mixnews.lv

Zinātnieki izgudro zāles, kas paildzina neārstējamu slimnieku dzīvi

фото

Zinātne | 2014. gada 22. martā plkst. 10:23

2012.gadā četri pacienti no Pliutas piedalījās eksperimentā ar medikamentu, kas var paildzināt neārstējami slimu cilvēku dzīves ilgumu.

Tagad medikaments ir laists klajā tabletes veidā. Pirmām kārtām, tas ir paredzēts cilvēkiem, kuri sirgst ar neārstējamām leikēmijas formām un limfomu un pirms tam ir izmēģinājuši ierastās ārstēšanās metodes.

Medikaments pieder pie Brutona tirozīnkināzes inhibitoriem – vienkāršiem vārdiem sakot, olbaltumviela, kas signalizē par vēža šūnu veidošanos. Ja bloķē konkrēto olbaltumvielu, tad vēža šūnas ies bojā, savukārt veselās šūnas nekādi netiks ietekmētas.

Pirmie medikamenta eksperimenti noritējuši veiksmīgi. Un zinātnieki pieņēma lēmumu, paplašināt eksperimenta dalībnieku grupu. Patlaban vairāk nekā 30 cilvēki lieto medikamentu un to stāvoklis tiek vērtēts kā pozitīvs. Profesors Saimons Ruls atklāj, ka tagad pacienti jūtas daudz labāk.

Pats svarīgākais – preparātam nav blakus efektu un tas pat ir dīvaini. Tā pacienti, kuriem ir atklāta limfoma, efektu sajūt jau nākamajā dienā.

"Tās nav zāles no vēža. Bet konkrētais medikaments būtiski pagarinās dzīves ilgumu un uzlabos tās kvalitāti," piebilst Ruls.

Komentāri