Uzzini, kuri vaļasprieki attīsta smadzeņu darbību!, Mixnews.lv

Uzzini, kuri vaļasprieki attīsta smadzeņu darbību!

фото

Zinātne | 2014. gada 2. aprīlī plkst. 08:13

Noskaidro, kuri vaļasprieki ne tikai izklaidē un relaksē, bet arī spēj attīstīt mūsu smadzeņu darbību!

VIDEOSPĒLES

Lielākā daļa šādu spēļu negatīvi ietekmē kā mazus bērnus, tā pusaudžus. Ņemot vērā faktu, ka videospēles pārsvarā ir vardarbīgas, izrādās, ka dažas var uzlabot mūsu smadzeņu darbību. Daudzu pētījumu rezultāti atklāj, ka aizraušanās ar videospēlēm var uzlabot roku – acu koordināciju, kas ir ļoti būtiski mūsu ikdienā. Tajā pašā laikā, šīs spēles trenē prasmi kritiski pieņemt lēmumus.

KONCENTRĒŠANĀS SPĒLES

Neskaitāmi pētījumu rezultāti norāda, ka mīklu atrisināšana un iesaistīšanās citās, līdzīgās aktivitātēs, stimulē prātu, samazinot plānprātības attīstības risku dzīves laikā vairāk nekā par 60 %. Tajā pašā laikā, spēlējot prātu stimulējošas spēles ievērojami uzlabojas atmiņa.

PUZZLE

Daudziem no mums šis ir viens no visiecienītākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem, neraugoties uz to, cik dažkārt kaitinoša ir sajūta, ka nespēj atrast pareizo, trūkstošo attēla gabaliņu. Patiesībā tieši tas padara puzzles likšanu par lielisku nodarbi, lai stimulētu savas prāta spējas, liekot domāt – pozitīvi ietekmējot intelektu. Tikpat lielisks vaļasprieks ir krustvārdu mīklu minēšana – tik piemērots laika pavadīšanas veids, piemēram, sabiedriskajā transportā. Turklāt tas ir lielisks smadzeņu treniņš – intelekta palielināšanai bez lieliem laika vai materiālajiem ieguldījumiem.

LASĪŠANA

Viena no labākajām lietām, ja vēlies pilnveidot savas prāta spējas. Šis process palīdzēs uzturēt tava prāta modrību un fokusētību, nemaz nerunājot, ka tā papildināsi savu vārda krājumu.

KOLEKCIONĒŠANA

Piemēram, monētu vākšana noteikti palīdzēs labāk izprast pasauli sev visapkārt. Šis ir izziņas process, kas palīdzēs uzzināt vairāk, piemēram, par citām pasaules vietām un tās iedzīvotājiem, analizējot kādas kopīgas šo lietu nianses.

VALODU APGUVE

Speciālisti norāda, ka svešvalodas vislabāk ir apgūt bērnībā, tomēr arī pieaugušie no šī procesa var gūt sev labumu. Tas pilnveidos smadzeņu darbību un palīdzēs atrisināt sarežģītus uzdevumus, trenējot mūsu prātu. Mazliet prakses un redzēsi, ka domas būs asākas un dažkārt, iespējams, pieķersi sevi situācijā, ka prāto svešvalodā, ne savā dzimtajā valodā.

MŪZIKAS INSTRUMENTU SPĒLES APGUVE

Līdzīgi kā tas ir ar jaunas valodas apguvi, ir ieteicams to uzsākt jau mazotnē, tomēr ir miljoniem pieaugušo, kuri to ir izbaudījuši vien daudz vēlāk. Bez tam, labā ziņa ir tā, ka nav būtiski kādu tieši mūzikas instrumentu tu apgūsti, ikviens pilnveidos tavas izziņas un prāta spējas.

Komentāri