Nīderlandē ar 3D printeri izdrukā galvaskausu (VIDEO), Mixnews.lv

Nīderlandē ar 3D printeri izdrukā galvaskausu (VIDEO)

фото

Zinātne | 2014. gada 1. aprīlī plkst. 17:12

Tikai 22 gadus jaunā paciente, kuras vārds netiek nosaukts, cieta no retas saslimšanas - galvaskausa kaulu sabiezināšanās. Ja vidēji cilvēka galvaskauss ir 1 līdz 1,5cm biezs, tad šai sievietei tā biezums sasniedza jau 12,7cm.

Operācija bija iespējama tikai pateicoties vienai no daudzsološākajām jaunajām tehnoloģijām - 3D printeri, kas ļauj precīzi "izdrukāt" dažādus, sarežģītas formas un sastāva priekšmetus, raksta "dailymail".

фото

Tehnoloģijas priekšrocības praksē pierādīja nīderlandiešu ķirurgi no Utrehtas universitātes Medicīnas centra, kuri 23 stundu garā operācijā sievietei ievietoja ar 3D printeri izveidotu galvaskausa augšdaļas transplantu.

"Vispirms slimība izpaudās kā galvassāpes," stāsta neiroķirurgs dr. Bons Vervijs, kurš, kopā ar dr. Merviku Muradinu vadīja operāciju. "Pēc tam, ar laiku, spiedienam uz smadzenēm palielinoties, viņai parādījās redzes un koordinācijas traucējumi. Sievietei bija arī grūtības izveidot dažādas sejas izteiksmes. Tas būtu tikai laika jautājums, līdz tiktu traucētas arī citas svarīgas smadzeņu funkcijas un paciente mirtu."

Tagad, trīs mēnešus pēc operācijas paciente jau ir atlabusi un visi saslimšanas simptomi izzuduši, atjaunojusies arī redze. Kā var spriest pēc Vervija teiktā, kurš norādīja, ka vizuāli teju nav iespējams pateikt, ka sieviete tikusi operēta, veiksmīgi pie protēzes ticis pieaudzēts arī skalps - galvas āda ar matiem.

Vervijs jau iepriekš bija izmantojis 3D printeri, lai izdrukātu atsevišķas galvaskausa daļas, taču šī bija pirmā reize, kad ķirurgs pārstādīja visu galvaskausa augšdaļu.

Sabiezinātais galvaskauss sievietei tika noņemts līdz matu līnijai, no vienas auss līdz otrai. Tad, piestiprinot pie atlikušajiem kauliem, tā vietā tika uzlikta plastikāta protēze.

Nesen 3D printeri izmantojuši arī Moristona slimnīcas ķirurgi Lielbritānijā, kuri veikuši sejas rekonstrukciju kādam motocikla avārijā cietušam cilvēkam.

фото

Foto: dailymail.co.uk

Komentāri