Bezvadu tīklus pret hakeriem piedāvā aizsargāt ar grafēna filmām, Mixnews.lv

Bezvadu tīklus pret hakeriem piedāvā aizsargāt ar grafēna filmām

фото

Zinātne | 2014. gada 3. aprīlī plkst. 10:12

Britu zinātnieki piedāvā risinājumu, kā efektīvi aizsargāt pret hakeriem savus bezvada interneta tīklus un tiem pieslēgtās ierīces. Datu drošības problēmas atrisināšanai zinātnieki piedāvā izmantot caurspīdīgu grafēna filmu, raksta "nature.com".

Londonas Karalienes Mērijas universitātes un Kembridžas Grafēna centra pētnieki veikuši pētījumu, kas par brīnummateriālu dēvēto grafēnu, vienu atomu biezu oglekļa slāni, ļauj izmantot iepriekš neparedzētā jomā, - elektromagnētiskā starojuma slāpēšanā.

Saskaņā ar iegūtajiem pētījuma rezultātiem, caurspīdīgais materiāls nodrošināja līdz pat 90% elektromagnētiskās enerģijas absorbciju spektra platjoslas (125–165 GHz frekvences) daļā. Grafēna tehnoloģiskais potenciāls ir labi zināms, un tagad ir rasts risinājums kā to varētu iemiesot praktiskā pielietojumā. Grafēna filma, radioviļņu aizturēšanas nolūkos, tādējādi palielinot tīklu drošību, varētu tikt izmantota automašīnu logu vai ēku logu pārklājumam.

Eksperimentā tika pārbaudītas grafēna absorbcijas spējas, strādājot ar milimetru viļņiem, taču fiziķi ir pārliecināti, ka materiālu var pielietot arī citu garumu viļņu slāpēšanai.

Komentāri