Pētījums: Velosipēdisti visbiežāk traumē sev dzimumorgānus un nieres, Mixnews.lv

Pētījums: Velosipēdisti visbiežāk traumē sev dzimumorgānus un nieres

фото

Zinātne | 2014. gada 5. aprīlī plkst. 12:55

Vizināšanās ar velosipādu nostiprina veselību, bet šī sporta veida piekritēji nopietni riskē gūt traumas. Kalifornijas universitātes zinātnieki noskaidrojuši, ka riteņbraucēji visbiežāk traumē sev nieres un dzimumorgānus.

Pēdējos gados velosipēdisti, paklausot dažādiem ieteikumiem, sākuši valkāt ķiveres, tā būtiski samazinot galvas traumu skaitu. Neraugoties uz galvas sargāšanu, krītot, iespējamas neskaitāmas citas traumas.

Zinātnieki apkopojuši 100 amerikāņu slimnīcu datus par laika posmu no 2002.gada līdz 2012. gadam. Visi cietušie, pētījuma gaitā, tika sadalīti kategorijās un atlasīti cilvēki, kas pēc traumas gūšanas tika ievietoti slimnīcā. No izpētes tika izslēgtas traumas,kas gūtas ceļu satiksmes negadījumos.

Rūpīgas izvērtēšanas rezultātā, zinātnieki konstatēja, ka 4 000 cilvēku, pēc kritiena no veliosipēda, guvuši smagas dzimumorgānu un nieru traumas. Bērni ar minētajām traumām slimnīcā bija nokļuvuuši 10 reizes biežāk, nekā pieaugušie (12% pret 7%). Vīrieši un zēni 61% guvuši traumu. Savukārt 70% velotraumu bija gūtas kritiena rezultātā, ķermenim uztriecoties uz velosipēda, nevis nokrītot uz zemes. Puse traumu gūta uzkrītot ar dzimumorgāniem uz rāmja.

Pētījuma autori uzskata, ka nepieciešams pastiprināt drošību, lai izslēgtu augstāk minētās traumas. Tiek piedāvāts mainīt velosipēda rāmja dizainu.

Komentāri