Jauns trends: Otras puses izvēle pēc asinsgrupas! , Mixnews.lv

Jauns trends: Otras puses izvēle pēc asinsgrupas!

фото

Zinātne | 2014. gada 10. aprīlī plkst. 14:40

Eiropā daudzi pat nav iegaumējuši savu asinsgrupu, turpretī Japānā to zina katrs. Apsēstība ar asinsgrupām japāņiem aizgājusi tiktāl, ka ar tām tiek marķēti pat produkti, tostarp kalendāri, košļājamā gumija un prezervatīvi, raksta žurnāls "Patiesā Dzīve".

Gan pagānismā, gan jūdaismā, gan islāmā, gan kristīgajā reliģijā asinīm iedalīta īpaši svarīga nozīme. Asinis izsenis izmantotas gan upurēšanā un citos dievību rituālos, gan raganu burvestībās. Savukārt mūsdienās, balstoties jau uz zinātniskiem pētījumiem par asins grupām, radušies jauni ticējumi par cilvēku saderību un diētām.

Ir vēl arī ezoteriskais skatījums uz cilvēka šķidro dzīvību, kas pauž: asinis satur daudzus uz ego vērstus gaismas nospiedumus, kas modernajām diagnostikas ierīcēm joprojām nav uztverami.

фото

Asinīs plūst atmiņas par dvēseles dzīvi, fizisko ķermeni, par cilvēka senčiem, kā arī par iepriekšējām dzīvēm. Šajā ziņā asinis ar savu noslēgto cirkulāciju ir kā otra būtne attiecībā pret cilvēku, kas ir no miesas un kauliem.

Kad pirms apmēram simts gadiem zinātnieki centās noskaidrot, kāpēc daļa no asiņu pārliešanas procedūrām beidzas letāli, tika atklātas cilvēka asinsgrupas. No oficiāli atzītām 32 asiņu tipu sistēmām visplašāk lietotā ir četru asinsgrupu sistēma: A, B, AB, O.

Izvēloties partneri darbā, draudzībā un mīlestībā, japānis noteikti pievērsīs uzmanību otras puses asinsgrupai – vai tā ir saderīga. Tiesa, ir divi pretēji viedokļi par to, kas ir ideālais partneris: vai tas, kuram ir tāda pati asinsgrupa, vai arī tas, kurš ir pretpols. Bet cik vispār zinātniski pamatota ir šī japāņu teorija?

Ažiotāža ar asinsgrupām Japānā sākās 1927. gadā, kad Tokijas Sieviešu skolotāju skolas profesors Furukava Takedzi ievēroja atšķirības studentu temperamentā pēc viņu asinsgrupas, proti, ka cilvēki ar A grupu ir maigāki un intelektuālāki, ar B grupu – iekarsīgi un neinteliģenti.

фото

Savus novērojumus viņš publiskoja rakstos un grāmatās, kas aizgāja uz urrā, neraugoties uz to, ka Furukavam nebija zinātnieka reputācijas un viņš savu teoriju nevarēja pamatot ar neapgāžamiem pierādījumiem. Tā laika militarizētā valdība pat uzticēja Furukavam projektu, kura mērķis bija radīt japāņu superzaldātu.

Pēc Furukavas nāves četrdesmitajos gados interese par asinsgrupām atslāba, taču uzliesmoja ar vēl lielāku spēku, kad 1971. gadā žurnālists Nomi Masahiko publicēja grāmatu Izpratne par saderību pēc asinsgrupām, kurā paplašināja Furukavas teoriju pēc savas apjēgas.

Bez kādas medicīniskās vai zinātniskās izglītības žurnālists radīja modernās zinātnes brīnumu – viņa grāmata tiek atkārtoti izdota jau divdesmit-un-kuro reizi, visa sabiedrība vadās pēc šīs tipoloģijas, iespējams, pat vairāk nekā rietumnieki pēc savas astroloģiskās zīmes.

Reklamētajam asinsgrupu temperamentam ir tik liela ietekme, ka, piemēram, B grupas vīrieši pat piedzīvo zināmu diskrimināciju – aptaujās ap 40% sieviešu atzīst, ka nekad neprecētos ar šādu vīru!

Starp citu, japāņu popkultūra iesaistījusi savā saderības sistēmā arī rietumu zodiaku – kā zināms, 12 zodiaka zīmes pakļaujas četriem elementiem (Gaisam, Zemei, Ūdenim, Ugunij). Japāņi kombinē šīs stihijas ar asinsgrupām, iegūstot 16 tipus, kam savukārt nosaka saderību.

Zinātnieki visu šo spēlēšanos uzskata par nenopietnu, lai gan nenoliedz, ka asinsgrupai var piemist ietekme uz veselību. 2010. gadā amerikāņu zinātnieki atklāja, ka 30–40 gadus vecām sievietēm ar 0 asinsgrupu ir daudz mazākas iespējas ieņemt bērnu nekā citu asinsgrupu sievietēm šajā vecumā. Agrākie pētījumi rāda, ka A tipam ir smagākas paģiras, 0 grupai – labāki zobi.

Nopietnāki atklājumi: A tipam ir lielāks risks saslimt ar krūts, aknu vai aizkuņģa dziedzera vēzi, kā arī par 20% lielāka iespēja iedzīvoties kādā sirdskaitē, savukārt 0 grupai ir vismazākais risks ciest no siena drudža vai citas alerģijas. Par B tipu atklāts, ka šiem cilvēkiem ir mazākas pretošanās spējas bīstamiem vīrusiem, piemēram, zarnu baktērijai E.coli.

Iedvesmojoties no japāņu asinsgrupu tipiem, amerikāņi attīstīja diētu, kas balstās uz asinsgrupu. Deviņdesmitajos gados naturopāts Pīters D’Adamo sāka šīs idejas propagandu: ievērojot savai asinsgrupai atbilstošu diētu, cilvēks var saglabāt veselību, samazināt stresu, uzturēt savu ideālo svaru un dzīvot ilgāk.

Jau viņa tēvs Džeimss D’Adamo, arī naturopāts, strādādams dažādos Eiropas SPA, ievēroja, ka dažiem pacientiem labāk palīdz veģetārs uzturs ar mazu tauku saturu, kamēr citu veselības stāvoklis, tā ēdot, faktiski pasliktinās.

Viņš sāka apkopot pacientu asinsgrupas un secināja: 0 grupas slimnieku stāvoklis uzlabojas, ievērojot gaļas un proteīniem bagātīgu diētu un nodarbojoties ar aerobiku, kamēr A pacientiem ir labāk, kad viņi ēd sojas proteīnus un apmeklē jogu.

Saskaņā ar D’Adamo bestselleros izvērsto scenāriju asinsgrupas radušās secīgi. Pirmā bijusi 0 grupa jeb mednieki, kas izveidojušies pirms apmēram 30 000 gadu. Mūsdienās 0 asinsgrupa īpaši bieži konstatēta afrikāņiem un Amerikas indiāņiem. Nākamā radās A grupa – zemkopji, kas lietoja daudz veģetārāku uzturu. Šā tipa pārstāvji ir plaši sastopami Rietumeiropā un Japānā.

фото

Tad nāca B tips jeb klejotāji – tagad izplatīts Austrumeiropā, Rietumindijā, ziemeļu Ķīnā un Korejā –, kas sāka darboties kā lopkopji un tagad labi panes piena produktus. Visjaunākā, ap 1000 gadu veca, ir AB grupa – savā ziņā mīkla, kā raksta D’Adamo, un tā var paciest plaša spektra uzturu.

Lai gan diēta ir populāra un daļēji iemantojusi arī labas atsauksmes, tomēr speciālistu aprindas noliedz, ka šādam uztura virzienam būtu kāds zinātnisks pamatojums, līdz šim trūkst arī nopietnu pētījumu, kas to varētu sniegt.

Asinis vispār vēl ir ļoti noslēpumaina substance – ne velti tām joprojām nav atrasts mākslīgs aizvietotājs, pārāk daudz tām ir neaizstājamu pienākumu. Asiņu uz zemes ir tik, cik to ir. Tās riņķo katrā cilvēkā noslēgtā lokā, un šajos piecos litros ir ieslēgts ne tikai dzīvības spēks, bet vēl mistiskākas vērtības, par kurām, iespējams pat nenojaušam.

Kad Volfganga Gētes radītais Fausts – cilvēka augstāko pūliņu simbols – noslēdza līgumu ar ļauno spēku pārstāvi Mefistofeli, tas lika parakstīties ar asinīm. Un, kad Fausts to uztvēra kā zobošanos, Mefistofelis bija nopietns: "Asinis ir ļoti īpašs šķidrums."

JAPĀŅU TIPOLOĢIJA PĒC ASINSGRUPĀM

A grupa - zemnieki. Labākās īpašības: mierīgi, nopietni, radoši, prātīgi, piesardzīgi, pacietīgi, atbildīgi, praktiski, uzticami. Sliktākās īpašības: izvēlīgi, augstprātīgi, pārāk nopietni, ietiepīgi, nervozi, kautrīgi, introverti perfekcionisti un pārgalvīgi dzērumā.

B grupa - mednieki. Labākās iezīmes: strauji, aktīvi, darītāji, radoši, kaislīgi, neatkarīgi, stipri, ziņkārīgi. Sliktākās iezīmes: egoistiski, bezatbildīgi, nav žēlsirdīgi un piedodoši, individuālisti, ekscentriski, neprognozējami, aizraujas ar pārāk daudzām interesēm, nepacietīgi, slinki.

AB grupa - humānisti. Labās īpašības: aukstasinīgi, ar paškontroli, racionāli, sabiedriski, draudzīgi, viegli piemērojas, prot apieties ar naudu. Sliktās īpašības: kritiski, viegli apvainojas, neizlēmīgi, aizmāršīgi, atturīgi, mīl vienatni, bezatbildīgi vai pārāk atbildīgi, garastāvokļa cilvēki, tieksme uz personības dalīšanos.

0 grupa - cīnītāji. Labās iezīmes: pašapzinīgi, neatkarīgi, optimistiski, ar stipru gribu, mērķtiecīgi, intuitīvi, dāsni, labsirdīgi, ļoti sabiedriski, sportiski, konkurējoši, dabiski līderi.

Sliktās īpašības: egocentriski, auksti, nenoteikti, neprognozējami, vieglprātīgi, godkārīgi, greizsirdīgi, augstprātīgi, skopi, darbaholiķi, neizveicīgi, rupji, apsēsti ar panākumiem vai mīlestību, tukši klaigātāji.

Romantiskā saderība:

  • A sader ar A un AB
  • B vislabāk der B un AB
  • AB piemēroti AB, A un 0
  • 0 tuvi ar 0 un AB
Komentāri