Cilvēkiem draud izmiršana neizglītotu sieviešu dēļ, Mixnews.lv

Cilvēkiem draud izmiršana neizglītotu sieviešu dēļ

фото

Zinātne | 2014. gada 22. aprīlī plkst. 15:05

Vroclavas universitātes antropologs Boruslavs Pavlovskis uzskata, ka zemes iedzīvotājus gaida ātra izmiršana, kas novedīs pie katastrofas, raksta ārvalstu mediji.

"Ja mēs nesamazināsim dzīves tempu, mūs gaida katastrofa. Domāšanas stils "mēs esam un būsim" vai "cilvēks ir zemes valdnieks" novedīs mūs pie iznīcības," paziņojis profesors.

Pavlovskis pieļauj, ka jau tagad katru gadu tiek pārdots uz pusi vairāk resursu, nekā zeme spēj atjaunot.

"Mēs dzīvojam uz kredīta. Tā ir bezprecidenta situācija, lai kaut kāds organisms, kas skaitās barības ķēdes augšpusē, gūtu šādu pārsvaru. Šis ātrvilciens drīzumā noies no sliedēm," skaidro Pavlovskis.

Savu teoriju viņš pamato ar statistiku.

"Uz zemes dzīvo aptuveni 7 miljardi 200 miljonu cilvēku. Kopš 60.gadiem vidēji ik pa 12-14 gadiem, iedzīvotāju skaits palielinās pa vienu miljardu. Dzimstības temps pagaidām ir samazinājies, bet mēs pilnīgi nezinām, kas būs tālāk. Dažādi pētījumi parāda, ka gadsimta vidū iedzīvotāju skaits pieaugs no 3 līdz 25 miljardiem," uzskata profesors.

Pēc viņa domām, svarīgs faktors, kas varētu aizkavēt mūsu sugas attīstību, un novērst katastrofu, ir sieviešu izglītība. Izglītotas sievietes varēs kontrolēt dzimstību.

"Tur, kur sievietes ir izglītotas un profesionāli aktīvas, dabiskais dzimstības pieaugums samazinās," uzskata Pavlovskis, kurš ir pārliecināts, ka cilvēci sagaida drūma nākotne. Mums nav palicis daudz laika, mēs nevaram izmainīt apokalipses scenāriju.

"Dinozauri uz zemes valdīja 170 miljonus gadu. Homo sapiens tikai 200 tūkstošs gadus, bet viņu pašpārliecinātība var novest pie tā, ka viņi vairs nebūs "balles karaļi"," rezumē Pavlovskis.

Komentāri