Jūties nomākts? Uzzini, kāpēc pastāv pesimisms un optimisms! , Mixnews.lv

Jūties nomākts? Uzzini, kāpēc pastāv pesimisms un optimisms!

фото

Zinātne | 2014. gada 25. aprīlī plkst. 19:45

Ir brīži, kad cilvēks jūtas nomākts, lai kā censtos uzlabot noskaņojumu, tas neizdodas. Bet ir cilvēki, kas pat šķietami visbezcerīgākajās situācijās spēj saglabāt mieru un smaidīt. Jaunākie zinātnes atklājumi liecina, ka par šīm atšķirībām atbildīgas smadzeņu īpatnības.

Mičiganas Štata Universitātes (ASV) psihologi veikuši pētījumu, pirmo reizi vēsturē atklājot pozitīvās un negatīvās domāšanas eksistences bioloģiskos pierādījumus. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā "Journal of Abnormal Psychology".

Iepriekš izstrādāti psihologu pētījumi atklāja, ka sievietes no stresa radītām problēmām cieš divreiz biežāk nekā vīrieši. Tādēļ, par jauno pētījumu dalībniekiem kļuva tieši daiļā dzimuma pārstāves. Turklāt pierādīts, ka pastāv arī atšķirības abu dzimumu smadzeņu darbībā un struktūrā, tālab katra dzimuma smadzenes būtu vēlams pētīt atsevišķi.

"Šī ir pirmā reize, kad mums izdevies atrast reālas atšķirības pesimistu un optimistu smadzeņu darbībā," norādījis vadošais pētnieks Džeisons Mosers (Jason Moser).

Komentāri