Anglijā atrastas karaļa Ričarda III mirstīgās atliekas, Mixnews.lv

Anglijā atrastas karaļa Ričarda III mirstīgās atliekas

фото

Zinātne | 2013. gada 4. februārī plkst. 16:12

Zem Lesteras autostāvvietas atrastās mirstīgās atliekas pieder Anglijas karalim Ričardam III, pirmdien apstiprināja britu arheologi, ziņo LETA. Lesteras universitātes zinātnieki informēja, ka no 500 gadus vecajiem kauliem iegūtais DNS paraugs esot sakritis ar Ričarda III pēcteci 17.paaudzē.

Lesteras universitātes zinātniski secinājusi, ka 2012.gada septembrī Grejfraiersā izrakstās mirstīgās atliekas patiešām pieder Ričardam III, Anglijas karalim. Vadošais arheologs Ričards Baklijs preses konferencē arī piebilda, ka karaļa pīšļi, kā tas arheoloģijā pieņemts, tiks pārbedīti Lesteras katedrālē - tuvākajā apbedīšanas vietā.

Ričards III krita kaujā 1485.gadā, un viņa līķis tika izrādīts ielās pirms apglabāšanas neiezīmētā kapavietā Grejfraiersā, Lesteras franciskāņu klosterī.

Kaulos tika atrasti desmit ievainojumu pēdas, no kurām astoņas bija galvaskausā.

Pēc Ričarda III nāves Anglijas karaļa tronis nonāca Henrija VII un Tjudoru dinastijas rokās, kas ar Viljama Šekspīra un citu dramaturgu palīdzību attēloja iepriekšējo valdnieku kā nežēlīgu kupraini, kurš centās saglabāt savu varu ar jebkādiem līdzekļiem.

Taču vēsturnieki cer, ka atklājums palīdzēs kliedēt mītus par Ričardu III, kurš divu gadu valdīšanas laikā ieviesa vairākus jauninājumus Anglijas tiesu sistēmā.

foto: telegraph.co.uk

Komentāri