Kanādiešu astronauts tiešsaistē publicē no kosmosa stacijas fotogrāfētus Zemes attēlus , Mixnews.lv

Kanādiešu astronauts tiešsaistē publicē no kosmosa stacijas fotogrāfētus Zemes attēlus

фото

Zinātne | 2013. gada 8. februārī plkst. 07:00

Īstu vētru sociālajos tīklos sacēlušas satriecoši skaistas Zemes fotogrāfijas, ko teju ik dienu publicē Starptautiskajā kosmosa stacijā strādājošais apkalpes komandieris, kanādietis Kriss Hadfīlds.

Fotogrāfijas uzņemtas apmēram 250 jūdžu augstumā virs Zemes, raksta "dailymail.co.uk". Izmantojot interentu, Hadfīlds katru dienu papildina savus profilus sociālajos tīklos "Twitter" un "Google+"", publicējot nule uzņemtos fotoattēlus un stāstot par dažādām misijām un kosmosā veiktajiem eksperimentiem.

Starp citu, pēc Hadfīlda teiktā, fotogrāfijām izmantotas "Nikon" D2 un D4 fotokameras, ar dažādiem, līdz pat 400 mm objektīviem.

Hadfīlds Starptautiskajā kosmosa stacijā sāka strādāt pērnā gada 21.decembrī. 53 gadus vecais kanādietis ne vien iepriecina pasauli ar brīnišķīgām fotogrāfijām, bet arī piedalījās Kanādas kosmosa aģentūras organizētajā videosarunā ar indīpopa grupu "Barenaked Ladies" un Viljamu Šanteru, raksta "dailymail.co.uk"

Šī nav Hadfīlda pirmā misija kosmosā, bijušais militārās aviācijas pilots ir arī pirmais kanādietis, kas izgājis atklātā kosmosā, un piedalījies arī "Space Shuttle" misijās 1995. un 2001.gadā. Līdztekus tam viņš aizraujās ar fotografēšanu, kā arī komponē dziesmas un dzied.

Fotogaleriju skatieties šeit

Foto: twitter.com/Cmdr_Hadfield

Komentāri