Zinātnieki kategoriski aizliedz atteikties no saldumiem, Mixnews.lv

Zinātnieki kategoriski aizliedz atteikties no saldumiem

фото

Zinātne | 2015. gada 16. jūnijā plkst. 11:16

Amerikāņu zinātnieki noskaidrojuši, ka atteikšanās no saldumiem var negatīvi ietekmēt normāli funkcionējošu organismu, tostarp tik svarīgu orgānu kā sirdi.

Pētnieku no Hārvardas šūnu institūta aicina neiekrist galējībās un nepasludināt visus ogļhidrātus par bīstamākajiem ienaidniekiem pasaulē. "Uztura plāns, kurā cilvēks atsakās no ogļhidrātiem, var novest pie aterosklerozes, asinsrites traucējumiem ekstremitātēs," brīdina zinātnieki.

Zinātnieki veica eksperimentus ar trīs grauzēju grupām. Pirmajā grupā dzīvniekus baroja lielākoties ar ogļhidrātiem bagātu ēdienu, otrajā grupā uztura pamatā bija ogļhidrāti un tauki, bet trešajā – tauki un olbaltumvielas. Pēc divpadsmit nedēļām tika pārbaudīta visu grauzēju veselība.

Trešajā grupā grauzēji bija vistievākie – tie pieņēmās svarā par 28% mazāk nekā pārējo grupu grauzēji. Taču arī viņu veselības rādītāji bija vissliktākie. Tādas diēta negatīvi ietekmēja viņu asinsvadus – tie kļuva mazāk elastīgi, trausli un palielinājās sirds un asinsvadu slimību risks.

Mediķi ceļ trauksmi – cilvēki (īpaši sievietes) tiecoties pēc tievuma, atsakās no ogļhidrātiem. Bet tievums, kas iegūts tādā veidā, draud pāraugt nopietnās veselības problēmās. Tāpēc mediķi iesaka – nav ieteicams attiekties no ogļhidrātiem! Pirmām kārtām, runa ir par saliktajiem ogļhidrātiem (maize, rīsi, griķi, u.c.), taču arī vienkāršos ogļhidrātus, kas ir saldumos, izslēgt pilnībā nevajadzētu, lai vēlāk nenodarīt pāri savam organismam vēl vairāk.

Komentāri