Privāts kosmosa kuģis piegādās kravu Starptautiskajai kosmosa stacijai, Mixnews.lv

Privāts kosmosa kuģis piegādās kravu Starptautiskajai kosmosa stacijai

фото

Zinātne | 2013. gada 1. martā plkst. 13:06

Uzņēmumam "SpaceX" piederošais privātais kosmosa kuģis "Dragon" piektdien startēs uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS), ziņo LETA-AFP.

Kosmosa kuģa starts no Keipkanaveralas paredzēts 10:10 pēc vietējā laika (17:10 pēc Latvijas laika).

Bezpilota kapsula "Dragon" SKS nogādās 544 kilogramus smagu kravu. "Dragon" lidojums uz SKS būs otrais no 12 lidojumiem, ko paredz starp NASA un "SpaceX" noslēgtais līgums. Privātā kosmosa kuģa lidojumi tiek uzskatīti par robežšķirtni ASV centienos atvērt kosmosa industriju privātajam sektoram, šādi cerot samazināt izmaksas un paplašināt to ārpus valdības aģentūrām.

2010.gada decembrī "SpaceX" ar savu "Dragon" lidojumu iegāja vēsturē kā pirmā privātā kompānija, kurai izdevies nosūtīt kosmosā un nogādāt atpakaļ uz Zemes komerciālu kosmosa kuģi.

Pagājušā gada maijā "Dragon" veiksmīgi veica izmēģinājuma lidojumu uz SKS un atpakaļ, savukārt oktobrī pirmo reizi piegādāja SKS kravu.

"SpaceX" ir viena no kompānijām, kas konkurē par iespēju uz SKS nogādāt astronautus un kravas. Pēdējā gada laikā šo uzdevumu spēja veikt tikai Krievijai piederošā "Sojuz" kapsula. Diemžēl lidojumos atpakaļ uz Zemi tajā nav vietas kravai.

Līdz šim "SpaceX" veikusi tikai bezpilota lidojumus, bet tuvāko 3-4 gadu laikā kompānija plāno nosūtīt kosmosā arī cilvēkus.

Foto: space.com, universetoday.com

Komentāri