LZA Lielo medaļu piešķir akadēmiķim Andrim Ambainim un Alvim Brāzmam, Mixnews.lv

LZA Lielo medaļu piešķir akadēmiķim Andrim Ambainim un Alvim Brāzmam

фото

Zinātne | 2013. gada 13. martā plkst. 07:17

Šogad Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Lielo medaļu nolemts piešķirt akadēmiķim Andrim Ambainim un LZA ārzemju loceklim Alvim Brāzmam.

LZA Lielā medaļa ir augstākais apbalvojums, ko akadēmija piešķir Latvijas un ārvalstu zinātniekiem par izcilu radošo sniegumu.

Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāts otrdien nolēma piešķirt LZA Lielo medaļu Ambainim par izciliem rezultātiem kvantu skaitļošanas teorijā un Brāzmam par pasaules līmeņa pētījumiem bioinformātikā.

Ambainis ir viens no pasaulē labākajiem kvantu skaitļošanas pētniekiem. Viņa zinātniskās darbības rezultāti esot visbiežāk citēto rezultātu vidū. Pateicoties Ambainim, izdevies piesaistīt ES 7.ietvara pētniecības projektu "Quantum Computer Science" (QCS), kurā Latvijas Universitāte koordinē Eiropas līmeņa konsorciju.

Savukārt Brāzma ir latviešu zinātnieks, kas veic pētījumus bioinformātikas un arī medicīnas informātikas jomā. Brāzma savu zinātnieka karjeru sācis LU Matemātikas un Informātikas institūtā ar pētījumiem praktisku induktīvās sintēzes un mašīnmācīšanās algoritmu izstrādē, vēlāk stažējies vairākās pazīstamās Rietumeiropas un ASV universitātēs, kur pievērsies algoritmu un datizraces metožu pielietojumiem bioinformātikā. Kopš 1996.gada Brāzma strādā Eiropas Bioinformātikas Institūtā (EBI), Kembridžā, kur šobrīd ir Mikromasīvu grupas jeb laboratorijas vadītājs.

Foto: latgaleslaiks.lv, zz.lv

Komentāri