Ātrās palīdzības vadītājs: ārvalstu studentiem izdodas iemācīties latviešu valodu, un tad viņi dodas strādāt pie mums

Daži ārvalstu studenti, kuri studē medicīnu Latvijā, līdz studiju beigām spēj iemācīties latviešu valodu. Par to intervijā radio Baltkom pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule. Pēc viņas teiktā, tas viņiem sniedz iespēju iziet rezidentūru Latvijas ārstniecības iestādēs.

“Mēs varam uzņemt tikai tos studentus, kuri runā valsts valodā. Ir ārsti, kuri labi to pārzin. Un ir ārzemju studenti, kuri zina latviešu valodu”, – viņa sacīja.

Cipule atzīmēja, ka praksē ir ļoti daudz rezidentu, kuri palīdz iestādei funkcionēt, un topošajiem ārstiem-iegūt nepieciešamo pieredzi.

“Daudzās pasaules valstīs rezidenti strādā uzņemšanas nodaļās, neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā-tā ir labākā prakse un pieredze. Viņi ir daļa mūsu darba. Viņiem ir atļaujas, viņi pierāda savas prasmes, nokārto īpašu eksāmenu. Šovasar šo eksāmenu nokārtoja apmēram 40 jauni rezidenti. Rezidentūra viņiem dod iespēju kļūt par labiem ārstiem”,  – sacīja NMPD vadītāja.

Pēc viņas teiktā, nākamajos gados vairāki simti darbinieku pametīs šo darbu, tāpēc jau šodien ir jādomā par paaudzes maiņu.

“Nākamo gadu galvenais izaicinājums ir darbinieku sagatavošana. Mēs prognozējam, ka apmēram 200 darbinieku aizies pensijā darba stāža dēļ. Tas ir ļoti liels skaits, jau tagad ir skaidrs, ka tuvākajā nākotnē situācija ar personālu pasliktināsies. Mēs mainīsim brigāžu sastāvu, paaugstināsim autovadītāju kompetenci un mācīsim ārstiem vadīt transportlīdzekļus. Mums priekša ir darbs ar Izglītības ministriju, koledžām”, – viņa sacīja.

Фото: Freepik