“Zaļā lampa”: Valērija, kura tic brīnumam

“Lūdzu, uzrakstiet par mani tā, lai stāsts būtu gaišs,” palūdza Valērija un iesmējās. Valērija ir apbrīnojami labsirdīga, viņai patīk smaidīt un meitene no sirds priecājas par visu, kas šajā dzīvē viņai ir dots.

Valērijai Žukovai ir 17 gadi. Meitenes diagnoze – bērnu cerebrālā trieka no dzimšanas. Viņa nestaigā un praktiski nespēj patstāvīgi kustēties. Pavisam nesen, pēc ilgstošas rehabilitācijas Valērija iemācījās ar kreisās rokas lielo pirkstu rakstīt burtus uz planšetes. Tā ir milzīga uzvara visai Žukovu ģimenei – mammai, tētim un meitenei. Tagad Valērija var ar pirkstiņu pacietīgi pierakstīt savus dzejoļus un pasakas, kuras viņa sacer kopš agras bērnības. To jau ir vairāki desmiti.

Ziedojumu tālrunis 90006384 visu nedēļu – līdz 7.oktobrim darbosies Valērijas Žukovas atbalstam. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Tāpat pārskaitīt jebkuru summu var ŠEIT. No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi komisijas maksājumi, visa ziedotā summa pilnā apmērā tiks pārskaitīta ārstniecības iestādei.

Non-stop režīmā

Valērija piedzima 26. grūtniecības nedēļā un svēra tikai 990 gramus – viņas māmiņai Anželikai sākās priekšlaicīgas dzemdības. Meitenes stāvoklis bija tik smags, ka ārsti deva viņai nedēļu, sakot – jaizdzīvos, tad arī sāksim piemeklēt ārstēšanu. Trešajā dienā vecāki atveda mācītāju un krustīja meiteni tieši reanimācijā. Pagāja nedēļa, un meitene izdzīvoja. Pēc tam Valēriju kopā ar māmiņu pārveda uz Bērnu slimnīcu. Tur viņas pavadīja trīs mēnešus, kamēr Valērija pieņēmās svarā līdz 2 kg.

Izmeklēšanas laikā meitenei tikai diagnosticēts vissmagākās, 4. pakāpes smadzeņu bojājums. Ārsti skaidroja, ka smadzeņu šūnas pamazām atmirst. “Mani pārņēma šausmas, to izdzirdot,” atceras Anželika. “Ārsti pat uzmanīgi apvaicājās, vai man šis bērns ir vajadzīgs… Respektīvi, vai ir vērts viņu glābt. Taču mēs ne mirkli nešaubījāmies, jo tā taču ir mūsu meitiņa! Mēs ļoti pārdzīvojām, taču nolēmām – ja Dievs mums ir lēmis šādu pārbaudījumu, mēs dzīvosim un darīsim visu, kas ir mūsu spēkos. Un nekad nepārstāsim mīlēt.”

Gada vecumā ārsti noteica Valērijai diagnozi – bērnu cerebrālā trieka. Tam sekoja ilgstoša ārstēšanās un nepārtrauktas nodarbības daudzu gadu garumā. Māmiņa regulāri veda meiteni gan uz rehabilitācijas centriem “Gaiļezers”, “Vaivari”,“Mēsesamlīdzās”, gan uz Truskavecas un Odesas sanatorijām, gan uz delfīnu terapiju un lāzeroperāciju Tulas klīnikā. Paaugstinātā muskuļu tonusa un spastikas dēļ nodarbības nedrīkst pārtraukt, lai nepazaudētu visu to, ko ar tādām pūlēm izdevies sasniegt.

Par spīti ārstu prognozēm Valērija ir izaugusi par ļoti gudru un talantīgu meiteni. Viņai piemīt spēcīgs raksturs un ļoti laba sirds, kas burtiski izstaro gaišumu.

Smalkās matērijas

“Šī smagā situācija atveda mani pie Dieva,” stāsta māmiņa. “Tu saproti, ka katram šajā dzīvē ir savs ceļš ejams. Ar ticību, mīlestību un cerību. Kad zūd pēdējā cerība, tu ej uz baznīcu, atver savu sirdi – un palīdzība nāk.”

Meitenes stāvoklis pamazām sāka uzlaboties. Divu gadu vecumā Valērija ar māmiņas palīdzību iemācījās atšķirt burtiņus, bet 5 gadu vecumā sāka sacerēt pasakas. Pēc tam viņa sāka rakstīt dzejoļus – šobrīdto jau ir vairāki desmiti, daudzi ir publicēti dažādos izdevumos. Neraugoties uz to, ka Valērija lielāko daļu savas dzīves pavada ratiņkrēslā, viņu interesē viss, kas notiek apkārt.

Ģimenei neiet viegli. Strādā tikai tētis, bet māmiņa visu laiku ir kopā ar Valēriju. No 1. līdz 5. klasei Valērija apmeklēja 71. specializēto skolu. Pēc tam vecāki pieņēma lēmumu pārvest viņu uz mājas apmācību.

Priekštelpā stāv liels skapis. Šeit glabājas visi Valērijas dārgumi – skapja plaukti no augšas līdz apakšai ir pilni ar meitenes mīļākajām grāmatām.

“Mana vismīļākā grāmata ir Bībele,” stāsta Valērija. “Uzreiz pēc Bībeles – Ekziperī “Mazais princis”.” Valērija sapņo apmeklēt baleta izrādi “Riekstkodis”, bet mīļākie svētki ir Lieldienas.

Nepārtrauktas nodarbības un ārstēšanās, regulāra rehabilitācija visdažādākajās vietās – tas viss ir nesis savus augļus. Pirms desmit gadiem meitenei tika veikta smaga gūžas kaulu operācija. Pusotru mēnesi pēc operācijas Valērija pavadīja ģipsī, pēc tam pusgadu viņu mocīja spēcīgas sāpes, kuru dēļ viņa naktīs kliedza. Uzvarēt sāpes palīdzēja specializēts rehabilitācijas kurss, kuru meitene izgāja ortopēdijas sanatorijā.
Šobrīd Valērija jau ir iemācījusies apgriezties un var dažas minūtes nosēdēt bez atzveltnes, balstoties tikai uz rokām. Ģimenei tie ir īsti svētki! Lai arī maziem solīšiem un lēnām, taču meitenes stāvoklis turpina uzlaboties. Galvenais ir neapstāties!

“Neraugoties uz visām grūtībām, mēs esam laimīgi, ka mums ir Valērija,” saka meitenes mamma. “Viņa lika mums paskatīties uz pasauli citām acīm. Ir ļoti grūti dzīvot bez ticības, cerības un mīlestības. Citu cilvēku palīdzība un atbalsts palīdz mums saglabāt ticību tam, ka mēs neesam vieni. Un turpināt cerēt, ka meitiņas veselība nākotnē uzlabosies un viņas liktenis kļūs vieglāks.”

Šobrīd Valērijai ir ļoti vajadzīgs specializēts rehabilitācijas kurssDruskininku sanatorijā. 19 dienu ārstēšanās programma maksā 3500eiro. Valērijai ir nepieciešami vismaz divi šādi kursi gada laikā. Ģimenei ir ļoti grūti tikt galā ar visiem maksājumiem, tāpēc Valērijai ir nepieciešama mūsu palīdzība. Un mēs ļoti ceram, ka mums izdosies savākt ziedojumus un nodrošināt Valērijai tik ļoti nepieciešamos divus rehabilitācijas kursus.

Ziedojumu tālrunis 90006384 visu nedēļu – līdz 7.oktobrim darbosies Valērijas Žukovas atbalstam. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris kontu Valērijai Žukovai, lai palīdzētu apmaksāt viņai ārstēšanās kursu Druskininku sanatorijā.
Ikviens, kas ir gatavs palīdzēt Valērijai, var sūtīt savu atbalstu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģistrācijas numurs 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Valērijai Žukovai

Tāpat pārskaitīt jebkuru summu var ŠEIT. No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi komisijas maksājumi, visa ziedotā summa pilnā apmērā tiks pārskaitīta ārstniecības iestādei.

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00. 

Radioraidījumu atbalsta banka BlueOrange. 

Raidījumu vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Pievieno komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *