Dombrava: Latvijā plaukst bizness, kuru vajadzētu apturēt

Daudzas Latvijas universitātes saviem topošajiem studentiem piedāvā iespēju ceļot Šengenas zonā kā prēmiju, un šāds “bizness” ir jāaptur, saka Jānis Dombrava, Seima deputāts no Nacionālās apvienības “Visu Latvijai! TB / LNNK”, kas ir cīnītājs ar Pakistānas un Indijas imigrantiem.

“Praksē mēs redzam, ka ievērojama daļa migrantu studentu ierodas Latvijā strādāt  nelegāli vai daļēji legāli. Viņi ieved ļoti apšaubāmu uzņēmējdarbības kultūru, par ko liecina vairākas šajās institūcijās veiktās valsts pārbaudes, kurās tika konstatēti ļoti rupji pārkāpumi: higiēnas noteikumu neievērošana, nodokļu nemaksāšana, darba ņēmēju nelikumīga nodarbinātība un daudz kas cits”, – sacīja politiķis intervijā Baltkom radio.
Pēc viņa teiktā, ir pilnīgi acīmredzami, ka šādas darbības kavē veselīgu konkurenci, apdraud sabiedrību un rada citus riskus.
“Šeit nav runa, piemēram, par ļoti talantīgu ārstu no Indijas, kurš ieradās studēt, teiksim, Stradiņa universitātē ar mērķi vairākus gadus studēt, attīstīties un iegūt šo profesiju. Bet mēs redzam, ka ir izveidojušās vairākas universitātes, kas piedāvā ļoti
apšaubāmu augstāko izglītību un kuras savā reklāmas materiālos nekautrējas kā vienu no galvenajām priekšrocībām izmantot iespēju ceļot Šengenas zonā”, – sacīja Nacionālā bloka loceklis.
Pēc Dombrava teiktā, tas ir bizness, kas būtībā ir jāslēdz.
“Es nekad neesmu atbalstījis masveida imigrāciju, bet, runājot konkrēti par izglītības eksportu, es neiebilstu, ja mēs dodam iespēju cilvēkiem no citām valstīm iegūt kvalitatīvu izglītību Latvijā. Bet mēs redzam arī otru pusi – daudzās Latvijas augstskolās, varētu teikt, vienkārši notiek vīzu tirdzniecība”, – sacīja politiķis.
Dombrava arī radio Baltkom skaidroja faktu, ka par neseno kebabnīcu slēgšanu paziņoja ātrāk kā atbildīgie dienesti.
“Kā es uzzināju par problēmām kebabnīcās, pirms pārtikas un veterinārais dienests par tām paziņoja? Teiksim tā, amatpersonām ir iespēja iegūt šāda veida informāciju pirms tā kļūst pieejama plašsaziņas līdzekļiem. Īpaši, ja ir interese, kā norit kāds
process”, – sacīja politiķis.
Atgādināsim, ka iepriekš deputāts līdzīgi reaģēja uz Pārtikas un veterinārā dienesta paziņojumu, ka trīs gadu laikā dienests desmit reizes uz laiku ir apturējis uzņēmuma Pakistānas kebabs darbu.
Foto: Flickr/yaprak doner