“Zaļā lampa”: 12-gadīgajam Timofejam nepieciešama mūsu palīdzība

12 gadus vecais Timofejs ir ārkārtīgi draudzīgs un sirsnīgs zēns, kuru interesē visa pasaule. Ieraugot mūs, viņš uzreiz skrien iepazīties un steidz ātri pastāstīt mums ko ļoti svarīgu. Par sevi, par māmiņu, par savu mazo māsiņu un, protams, par mūziku, kas aizņem visas viņa domas, jo Tima, kā viņu sauc vecāki, jau no bērnības sapņo kļūt par dīdžeju. Taču izrunāt vārdus skaidri un brīvi, lai viņu saprastu, zēnam neizdodas.

Tima slimo jau kopš dzimšanas. Viņam ir sarežģīta un ļoti reta diagnoze – Viljamsa sindroms (ģenētiskas problēmas ar sirdi un, kā rezultāts, palēnināta attīstība). Latvijā šādu bērnu ir tikai 12.

Ziedojumu tālrunis ” Zaļā lampa” 90006384 darbojas TimofejaOkuļēviča atbalstam līdz 5.novembrim.Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpenir atvēris KONTU >>>, lai palīdzētu Timofeja māmiņai apmaksāt logopēda nodarbību gada kursu.

Timofejs ir ļoti gaidīts bērniņš ģimenē. Veselības stāvokļa dēļ ārsti Marijai daudzus gadus nerekomendēja dzemdēt. Kad Timofejs nāca pasaulē, viņš svēra tikai 2360 gramus. Bērns bija ļoti mazs un vārgs, taču ārsti, visu pārbaudot un neatrodot atkāpes, palaida viņus uz mājām Olainē.

“Mums ir ļoti paveicies, jo mums ir burvīga ģimenes ārste Vineta Jaunķiķe,” stāstaTimofeja māmiņa Marija. “Viņa atnāca pie mums pēc divām dienām un apskates laikā saklausīja bērnam trokšņus sirdī. Daktere mūs nekavējoties nosūtīja uz bērnu slimnīcu. Izrādījās, ka Timofejam ir problēmas ar sirdi. Pirmā operācija tika veikta nepilnu divu mēnešu vecumā. Bet pirms operācijas mēs paspējam viņu nokristīt.” Pēc tam sākās nebeidzamais ārstēšanās un rehabilitācijas process.

Septiņu mēnešu vecumā Timam veica ģenētisko analīzi. Izrādījās, ka zēnam ir ļoti reta slimība, par kuru Latvijā neviens īsti neko nezināja. Pirms pieciem gadiem Vācijas klīnikā Timofejam tika veikta vēl viena ļoti sarežģīta sirds operācija.

Šobrīd zēnam ir nepieciešama mūsu palīdzība, lai viņš varētu regulāri apmeklēt logopēdu. Viena nodarbība ar logopēdu maksā 25 eiro. Gadā, apmeklējot nodarbības divas reizes nedēļā, sanāk 2400eiro. Regulāri nodarbojoties, Timofeja runas spējas uzlabojas. Ģimenei tā ir ļoti liela summa, jo strādā tikai tētis, taču apstāties nedrīkst, lai nezaudētu jau sasniegtos rezultātus.

Nepārtrauktas nodarbības

Rodas priekšstats, ka Timofejsredz un uztver apkārtējo pasauli īpaši, ne tām kā citi. Viņš ir ārkārtīgi atvērts un uzticības pilns. Viņš cenšas runāt, taču izrunā vārdus neskaidri un nesaprotami. “Pirms vairākiem gadiem mums izdevās sasniegt ļoti labus rezultātus, it īpaši pēc delfīnu terapijas kursa,” stāsta māmiņa. “Taču tagad ir sācies pārejas vecums, Tima ātri aug, un runas spējas ir ļoti pasliktinājušās – kaut kāda putra vārdu vietā.”

Timofejs mācās 5. klasē, māmiņa katru dienu vadā viņu no Olaines un skolu Rīgā. Pēc stundām zēns dodas uz obligātajām nodarbībām – rehabilitāciju, fizioterapiju, masāžu, reitterapiju. Lieliskus rezultātus dod nodarbības ar zirgiem. Mārupē Timam ir brīnišķīga trenere Diāna un mīļotais zirgs, kuru sauc Florida.

Kopā ar vecāko brāli un mammu mašīnā regulāri ceļo mazā Alise, kurai ir gads un trīs mēneši. “Meitiņa mums burtiski aug mašīnā, jo nav neviena, ar ko viņu varētu atstāt,” nopūšas māmiņa.Timofejs ļoti mīl savu mazo māsiņu, spēlējas ar viņu un palīdz vākt viņas mantiņas.

Mazais dīdžejs

Timofeja mīļākā multfilma ir “Varoņi maskās” – par skolēniem, kas pārvēršas varoņos un, tērpušies maskās, dodas glābt pasauli. Timofejs arī uzskata, ka mūsu lielajai pasaulei ir nepieciešama aizsardzība.

Taču visvairāk par visu pasaulē Timofejam patīk klausīties mūziku. Izdzirdot mūzikas skaņas, viņš uzreiz laižas dejā un spēj uzminēt melodiju burtiski no pirmajām taktīm.“Es būšu dīdžejs,” saka zēns. “Mans vārds būs dīdžejs Timoha.”

“Mājās Tima no dažādiem, pie rokas esošiem materiāliemir uzmeistarojis sev dīdžeja pulti. Viņš uzliek austiņas un ar pirkstiem griež iedomātos diskus,” smaida māmiņa. “Nezinu, kur viņš to ir iemācījies, taču savā planšetē viņš ir lejupielādējis dažādas dīdžeju pultis, “mikserus” un citas lietas,” stāsta Marija.

Marija pēc profesijas ir fotogrāfe. Tiesa, strādāt viņai nesanāk, jo visu laiku Marija pavada kopā ar bērniem. Taču fotografēšana ir viņas sirdslieta. Jautājums “veltīt visu laiku dēla ārstēšanai vai veidot karjeru” viņai nekad nav eksistējis. Viņa uzskata, ka tās ir nesavienojamas lietas.Tagad ģimenē ir parādījusies arī mazā Alise. “Mēs ar vīru 15 gadus neesam bijuši atvaļinājumā un redzamies tikai vēlu vakaros,” ar skumjām saka Marija.

Mīlēt un audzināt

Ar valsts apmaksāto rehabilitāciju (divas reizes gadā pa 10 seansiem) ir kategoriski par maz. Lai gūtu rezultātus, ar šādiem bērniem ir jāstrādā katru dienu. “Tiklīdz mēs apstājamies un uztaisām pārtraukumu – uzreiz ir divi soļi atpakaļ,” par savu pieredzistāsta Marija. Tāpēc lielāko daļu nopelnītās naudas ģimene izlieto dēla ārstēšanai. Tētis ļoti daudz strādā, vecāki cenšas tikt galā saviem spēkiem. Tomēr līdzekļu nepietiek, un Marija ir spiesta lūgt palīdzību.

Timofejs sagādā saviem vecākiem milzīgu prieku, neraugoties uz grūtībām, kas saistītas ar viņa audzināšanu un ārstēšanu. “Viņš ļoti grib spēlēties ar citiem bērniem, taču ne visi tam ir gatavi, jo Timofejs ir ļoti emocionāls. Daudzi cilvēki nesaprot, ka viņš ir tieši tāds pats bērns, kā visi citi, vienkārši viņš ir īpašs. Ja Dievs mums ir devis šādu īpašu bērnu, tas nozīmē, ka mums viņš ir jāmīl un jāaudzina. Un jādara viss iespējamais, lai tad, kad viņš būs pieaudzis, viņš nejustos atstumts, bet gan būtu noderīgs sabiedrībai. Tas viss, protams, prasa ļoti lielas pūles un darbu,” uzskata Marija.

12 gadus vecais Timofejs katru dienu lēnītēm, maziem solīšiem virzās uz to, lai atgūtu veselību. Zēns ļoti cenšas, taču viņam ir nepieciešama mūsu palīdzība. Nodarbībām ar logopēdu uz gadu (divas nodarbības nedēļā) Timofejam ir vajadzīgi 2400 eiro.

Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas TimofejaOkuļēviča atbalstam līdz 5.novembrim.Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpenir atvēris kontu, lai palīdzētu Timofeja māmiņai apmaksāt logopēda nodarbību gada kursu.

Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Mērķis – Zaļā lampa

Komisija par ziedojumiem netiek ieturēta.

Tāpat jūs varat ziedot jebkurus summu, pārskaitot to ar karti ŠEIT
Neaizmirstiet norādīt maksājuma mērķi: “Zaļā lampa”, atbalsts Timofejam Okulevičam

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00.

Raidījumu vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Pievieno komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *