430 sodu triju nedēļu ilgas “fotomobiļa” darbības laikā: kādos pārkāpumos tiek pieķerti Latvijas iedzīvotāji?

Triju darba nedēļu laikā policijas “fotomobilis” reģistrētjis 437 pārkāpumus. To intervijā radio Baltkom sacīja Valsts policijas Satiksmes kontroles biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs.

Pēc viņa teiktā, policijā pieļāva, ka lielākā daļa pārkāpumu būs saistīti ar mobilo tālruņu lietošanu, taču, kā izrādījās, Latvijas iedzīvotāji bieži nolaidīgi izturas pret tehniskās apskates iziešanu.

“Dažu nedēļu laikā mēs reģistrējām 437 pārkāpumus. Mēs negaidījām, bet 6-7 automašīnas tiek fiksētas bez apdrošināšanas un tehniskās apskates. Bez apdrošināšanas jūs vēl var saprast, cilvēki aizmirst, bet ar tehnisko pārbaudi situācija ir nožēlojama, tas mums bija pārsteigums. Mēs fiksējam pārkāpumus, kas saistīti ar pārvietošanos pa sabiedriskā transporta joslu, kā arī izbraukšanu zem sarkanās gaismas. Šie protokoli tiks nosūtīti kā naudas sodi par fotoradariem”, – viņš sacīja.

21. oktobrī pa Latvijas ceļiem sāka braukt netrafarēta policijas automašīna, kas aprīkota ar 360 grādu rādiusa kameru, ar kuras palīdzību var atklāt dažādus autovadītāju izdarītus pārkāpumus, tostarp tālruņa izmantošanu, braukšanu zem sarkanās gaismas vai bez apdrošināšanas.

Фото: Facebook/Valsts policija