Kāpēc Ziemassvētku laikā Latvijā nebūs 11 brīvdienas pēc kārtas?

Šogad Latvijas iedzīvotājiem Ziemmassvētkos un Jaunā gada svētkos nebūs garas brīvdienas, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Šogad 23. decembrī, kas ir pirmdiena, būs jāstrādā. Tad sekos trīs brīvdienas, piektdien – jāstrādā, kam sekos divas brīvdienas. Pēc tam atkal pirmdienā – jāstrādā un otrdien, trešdien – atkal ir brīvs. Tāpēc jautājums – vai tiešām valdība nevarēja 23., 27. un 30. decembra darbdienas pārcelt uz iepriekšējām sestdienām?

“Vienmēr par to, kādas brīvdienas, kādas darba dienas pārcelt un kā to kalendāru sakārtot labāk un pielāgot, obligāti ir jālemj iepriekšējā gada pirmajā pusgadā. Respektīvi par to, kas attiecas uz šī gada decembri, vajadzēja lemt jau pagājušā gada pavasarī,” skaidroja Labklājības ministrijas (LM) sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Skaidrs – tas tika izlemts jau pērn. Bet kāpēc nevarēja Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanu izplānot tā, lai būtu 11 brīvas dienas pēc kārtas?

“Visādi varēja darīt, tādas iespējas visiem bija. Pagājušogad līdz jūlijam tika šis jautājums izskatīts. Portālā “visidati.lv” vienmēr tiek veikta aptauja, un kā cilvēki paši izvēlas (..).

Šoreiz bija tāda lieta, ka sanāca, ka tad pārējās decembra nedēļas ir jāstrādā sešas dienas, nu tad to cilvēki negribēja darīt. Nu, tad situācija palika tāda pati, kāda tā ir kalendārā,
kas, protams, ir mazliet dīvaini un, protams, kādam arī neērti, bet – ko lai dara? Tāda ir šī situācija,” teica ministrijas pārstāvis.

Foto: Flickr/mariank_a