Koncerta laikā cietušajam žurnālistam vajadzīga palīdzība

Žurnālists Igors Meidens guva smagu galvaskausa traumu, saņemot spēcīgu sitienu pa galvu rokgrupas “Alisa” koncerta laikā. Aculiecinieki izsauca ātro palīdzību, taču mediķi tajā brīdī nepamanīja situācijas nopietnību, sniedza vien virspusēju palīdzību. Tā rezultātā vēlāk Igors astoņas dienas pavadīja komā. Iznākums – ķermeņa kreisās puses paralīze. Šobrīd žurnālistam ir ļoti nepieciešams intensīvās rehabilitācijas kurss medicīnas centrā ADELI Slovākijā.

Šis traģiskais incidents notika 19. septembra vakarā koncertzālē “Palladium”, kur tobrīd uzstājās rokgrupa “Alisa”. Nezināma persona no mugurpuses iesita Igoram pa galvu. Sitiens bija profesionāls (policija apliecināja faktu, ka tas tika veikts kā sporta paņēmiens) un izrādījās tiks spēcīgs, ka Igors uz divām minūtēm zaudēja samaņu.
Uz notikuma vietu izsauktā neatliekamās palīdzības brigāde, apskatot cietušo, nolēma, ka hospitalizācija nav nepieciešama un gūtais galvas sasitums vīrietim nav bīstams.
Rezultātā Igoram galvas smadzenēs notika asinsizplūdums un viņš bija par mata tiesu no nāves. Pēc tam sekoja sarežģīta galvaskausa trepanācijas operācija, astoņas dienas komā, ķermeņa kreisās puses paralīze…

Šobrīd Igors Meidens ārstējas rehabilitācijas centrā “Vaivari”. Sliktākais jau ir aiz muguras. Igoram ir atgriezusies spēja runāt, viņš var patstāvīgi sēdēt un pat mācās staigāt ar speciāla rolatora palīdzību. Ārsti ir noskaņoti optimistiski – Igora veselības stāvoklis pamazām uzlabojas, taču ķermeņa kreisā puse vēl joprojām ir paralizēta. Tagad ir tas brīdis, kad svarīga ir katra diena un pat katra stunda. Ar tām neironu saitēm, kuras organisms spēs atjaunot pusgada laikā pēc traumas, Igoram nāksies dzīvot tālāk. Tāpēc tagad ir jāpaspēj izdarīt maksimāli daudz.

Lai Igors atkal varētu nostāties uz kājām un atsākt staigāt, kā arī lai atjaunotu ķermeņa kreisās puses kustīgumu un jutīgumu, Igoram ir jāturpina ārstēšanās rehabilitācijas centrā ADELI Slovākijā. Ārsti jau ir iepazinušies ar Igora slimības vēsturi un viņu prognozes ir labas. Neiroloģiskās rehabilitācijas programmas pēc galvas traumām centrā ADELI ir vienas no labākajām Eiropā. Šeit ar katru pacientu strādā vesela fizioterapeitu, logopēdu, manuālo terapeitu, masieru, medmāsu un citu speciālistu komanda, kuras darbam seko vadošie klīnikas neirologi.
Igors ir apbrīnojami dzīvespriecīgs un gaišs cilvēks, pēc dabas viņš ir īsts cīnītājs un optimists. Viņš ir enerģijas un jaunu plānu pārpilns, vienmēr smaida un pat šajā smagajā situācijā spēj rast iemeslus priekam.

Ne Igors, ne viņa dzīvesbiedre par notikušo neizjūt ne naidu, ne dusmas. Lai gan, iespējams, viņi cenšas to neizjust.  “Par notikušo ir ierosināta krimināllieta, notiek izmeklēšana. Protams, gribētos, lai vainīgie tiktu atrasti un sodīti. Taču tikai un vienīgi tāpēc, lai nekas tamlīdzīgs nekad vairs neatkārtotos. Taču ne atriebības alku, ne naida mums nav. Negatīvā enerģija savā būtībā ir destruktīva un iznīcinoša, tā atņem pārāk daudz spēka. Mums tie ir nepieciešami citam mērķim – lai izveseļotos,” saka Svetlana.

Igors jau var apsēsties, tiesa, pagaidām tikai ar Svetlanas palīdzību. Balstoties uz rolatora, viņš var nostāvēt un pat noiet 40 metrus.
Aprīlī ārsti varēs veikt Igoram plastisko operāciju, lai atjaunotu galvaskausu. “Dakteri saka, ka pie tāda asins zuduma, kāds bija man, caurums manā galvā varēja būt daudz lielāks,” saka Igors, viņam piemītošajā manierē cenšoties it visā atrast kādu pozitīvu momentu.

Rehabilitācijas centrā “Vaivari” valsts programmas ietvaros Igors var ārstēties līdz 30. novembrim. Tas maksā 165 eiro mēnesī. Lai atgrieztos dzīvē un nepaliktu pusparalizēts, Igoram ir jāturpina rehabilitācija. Laiks negaida. Šobrīd intensīvās rehabilitācijas kursu viņam ir gatavs nodrošināt medicīnas centrs ADELI Slovākijā.

Nepieciešamā summa divu nedēļu ārstniecības kursam, ceļa un uzturēšanās izdevumiem – 4850 EUR. Ja izdosies saņemt lielāku atbalstu, rehabilitācijas kurss ADELI tiks pagarināts vai atkārtots, lai veselības uzlabošanās noritētu iespējami sekmīgāk.

Kā palīdzēt?

Ziedojumu tālrunis 90006384 ( maksa par zvanu1,42 euro) darbosies  Igora Meidena atbalstam līdz 3. decembrim.
Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Igorm    kontu, lai palīdzētu viņam apmaksāt  rehabilitācijas kursu  medicīnas centrā ADELI Slovākijā. .

Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Igoram Meidenam.

Komisija par ziedojumiem netiek ieturēta. Visi saņemtie ziedojumi bez jebkādām komisijām tiks novirzīti šī aparāta iegādei.
Tāpat jūs varat ziedot jebkuru summu, pārskaitot to ar karti ŠEIT

Labdarības programma “Zaļā lampa” iznāk raidījumā “Baltkom 93.9 FM” katru otrdienu plkst. 16.00.

Radioraidījumu atbalsta banka BlueOrange.

Pārraidi vada žurnālisti Olga Avdeviča un Troškina.