Lepsa koncertu rīkotājs Rīgā: Krievija bez Latvijas iztiks , bet Latvija bez Krievijas diez vai

Igaunija varētu sekot Latvijas piemēram un arī melnajā sarakstā iekļaut dziedātāju Grigoriju Lepsu, taču mūsu kaimiņi domā pragmatiskāk. Tā atceltā Lepsa koncerta Rīgā organizators Igors Efremovs sacīja radio Baltkom ēterā.

Pēc viņa teiktā, ikviens var apmainīt biļeti no atceltā pasākuma Rīgā uz koncertu Tallinā.

“Arī Igaunija varēja aizliegt Lepsam ieceļot, un viņi vienkārši nopelna mums naudu. Un viņi gatavojas uzaicināt Putinu. Viņi ar somiem saprot, ka ar kaimiņiem jābūt draugiem, un naidīgums uz robežām ne pie kā laba nenovedīs. Mēs, iespējams, nesaprotam Krieviju no kādas puses. Bet mums jāsaprot, ka šī ir spēcīga struktūra ar milzīgiem resursiem, kas iztiks arī bez mums. Bet Latvija bez tās diez vai, ”viņš sacīja.

Atgādinām, ka ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs melnajā sarakstā iekļāva krievu dziedātāju Grigoriju Lepsu, kurš nākamā gada februārī plānoja ierasties Rīgā ar koncertu. Rinkēvičs sacīja, ka, balstoties uz nacionālās drošības orgānu novērtējumu un imigrācijas likuma 61.panta otro daļu, viņš nolēma Lepsu iekļaut nevēlamo personu sarakstā, kas mūziķim nozīmē aizliegumu ieceļot Latvijā uz nenoteiktu laiku.

Pats Leps teica, ka viņam ir ļoti žēl. Viņš piebilda, ka neredz neko sliktu tajā, ka viņš kā Krievijas pilsonis ciena savu prezidentu

Piebildīsim, ka Leps ir iekļauts vairāku valstu melnajos sarakstos. Piemēram, viņam ir liegts ieceļot Lietuvā. ASV Valsts kases departaments paziņoja, ka Grigorijs Leps ir saistīts ar noziegumu sindikātu “Brālības aplis”. Pēc amerikāņu izmeklētāju domām, Leps varētu būt kurjers šajā mafijas struktūrā. “Brālības loks” tika uzskatīts par noziedzīgu tīklu, kas izveidots pēcpadomju telpā un darbojas Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Latīņamerikā. Izmeklētāji kā grupas profilu nosauca naudas atmazgāšanu un narkotiku tirdzniecību.

Un, kaut arī pats Grigorijs Leps noliedz savu saikni ar mafiju, daudzos video un fotogrāfijās redzams, kā dziedātājs tiekas ar noziedzīgā grupējuma vadītājiem un uzstājas viņu jubilejās.

Pašlaik Latvijas melnajā sarakstā ir vairāki tūkstoši ārzemnieku, ieskaitot krievus. Dažādos laikos sarakstā bija dziedātāji Josifs Kobzons, Oļegs Gazmanovs un Valērija, aktieri Ivans Ohlobistins, Mihails Porečenkovs un Dmitrijs Pevtsovs, politologs Konstantīns Simonovs, Krievijas pareizticīgās baznīcas protodekons Andrejs Kurajevs.

Foto: Scanpix/TASS/Metzel Mikhail