Izdevējs Dienas Bizness: Kalvīša un Šlesera līmeņa politiķu šodien nav

Iespējamā 13.Saeimas atlaišana neradīs radikālas pārmaiņas Latvijā uz labāko pusi. Šo viedokli radio Baltkom izteica žurnāla Dienas Bizness valdes loceklis un izdevējs Jānis Maršāns.

Viņš arī atzīmēja, ka pirms 15-20 gadiem Latviju vadīja kompetentāki politiķi nekā tagad.

“Es nezinu, es neticu, ka ar mums viss būs kārtībā. Esmu pārsteigts par neseno vēlēšanu rezultātiem. 2000. gadu vidū es biju Sakaru ministrijas valsts sekretārs, redzēju gan Šķēli, gan Kalvīti, gan Guntaru Bērziņu, gan Šleseru. Viņi bija personības, viņiem bija idejas, nākotnes redzējums. Es to neredzu mūsdienu politiķu vidū, ”sacīja Maršāns.

Viņš arī sacīja, ka Latvijas sabiedrībā sāka parādīties sazvērestības teorijas par to, ka Kremļa un Latvijas nestabilitātes atbalstītāji vāc parakstus referendumam par 13. Saeimas likvidēšanu.

Pats Maršāns atzina, ka atbalsta parlamenta atlaišanu.

“Man jau ir bail par to runāt, Twitter vietnē redzēju dažādas sazvērestības teorijas, ka aiz visa tā ir trīs oligarhi un pat laikraksts Dienas Bizness. Bet es parakstījos. Domāju, ka esmu viens no šiem stupid people, kā to teica žurnāliste Inga Spriņģe. Tie ir viņas vārdi. Es nesaprotu, kāpēc sociālajos tīklos ir radusies tāda histērija, ka šai iniciatīvai ir piekrituši tikai Kremļa atbalstītāji un lumpeņi, ”sacīja Maršāns.